Cyklo Blog - Blog o cyklistice a všem podobném | Proficyklodresy.cz

 
 
Úvod > Blog
 

Quintana s Dumoulinem prohrává, ale v horách plánuje odvetu!

Úterý, 23 květen 2017

Jubilejní Giro d´Italia nabízí dosud skvostnou cyklistickou podívanou a v rozhodujícím třetím týdnu mimořádné napínavou zápletku. Do milánského cíle zbývá ještě šest etap a ze zkušenosti je zřejmé, že o celkovém vítězi se rozhoduje právě ve třetím týdnu závodu – ve vysokých horách. Ve chvílích, kdy má peloton v nohách více než dva tisíce kilometrů a všichni jsou již značně vyčerpaní. Na tuto skutečnost spoléhá prozatím druhý v pořadí Nairo Quintana z formace Movistar. Na Toma Dumoulina oblékajícího dres stáje Sunweb ztrácí 2:41 minuty. Rozhodně se však nevzdává naděje na zopakování triumfu v „růžovém závodě“ z roku 2014.

Celý článek...
 

Mění čas zkušební Giro d'Italia. Pár dost kilometrů...

Pátek, 19 květen 2017

Kouzlo časovky zase jednou zafungovalo. V 10. etapě Giro d´Italia stačilo necelých 40 kilometrů a suverénní vládce hor Nairo Quintana z týmu Movistar vysvléká růžový dres lídra a přenechává ho se ztrátou téměř dvou a půl minuty nizozemskému časovkáři Tomu Dumoulinovi. Stříbrný medailista z loňské olympiády nadělil druhému Geraintu Thomasovi (Sky) 49 vteřin a ve 39,8 km dlouhé časovce  potvrdil předpoklad, že pořadatelé vymysleli trať jubilejního 100. ročníku Gira opravdu geniálně. Tak, aby závod co nejvíce zdramatizovali. Nejprve cyklistům „postavili“ do cesty stoupání na Blockhaus v 9. etapě, kde se dal očekávat úspěšný útok Naira Quintany. Maličký Kolumbijec však získal v dlouhém a prudkém výjezdu na Dumoulina z týmu Sunweb a Pinota ze stáje Francaise des Jeux jen 24 vteřin náskoku. Thibaut Pinota ovšem v časovce propadl a další průběh závodu naznačuje, že  souboj o konečné prvenství se nejspíš odehraje mezi dvojicí Quintana – Dumoulin.

 

Celý článek...
 

CYKLISTICKÉ BRÝLE ZMĚNÍ VÁŠ POHLED NA SVĚT

Čtvrtek, 18 květen 2017

Hlavní funkcí cyklistických brýlí je chránit oči před hmyzem, prachem, větrem, kamínky a dalšími nečistotami, které nejenže znepříjemňují život cyklisty, ale mohou  vážně poškodit zrak.

Jak si vybrat správné brýle?

Hlavním kritériem výběru je styl vaší jízdy. Jestliže se věnujete cyklistickým sportům, potřebujete speciální brýle, které se podobají lyžařským - důkladně přiléhají na tvář a mají odvětrání.

Celý článek...
 

Giro ovlivňují pády. Kdo za ně může?

Úterý, 16 květen 2017

První blok 100. ročníku Giro d´Italia zakončila epická bitva vrchařů v prudkém výjezdu na Blockhaus v nadmořské výšce 1665 metrů. Deváté etapě podle očekávání dominoval drobný Nairo Quintana – lídr španělské stáje Movistar. S pouhými 24 vteřinami ztráty však za ním na vrchol dorazila dvojice mnohem robustnějších cyklistů, kteří své naděje k poražení Quintany spatřují především v časovce. Hned ta první je dostatečně dlouhá, aby mohli kolumbijskému vrchaři porážku vrátit i s úroky. Jedná se o Thibauta Pinota z týmu Francaise des Jeux a Toma Dumoulina z formace Sunweb, kteří na svazích Blockhausu vcelku překvapivě nechali za svými zády obhájce prvenství Vincenza Nibaliho. Ten je však stále považovaný za největšího Quitanova soupeře, byť na něho v dosud nejtěžší etapě ztratil celou minutu.

Celý článek...
 

Giro d´Italia přeje odvážným únikům

Pátek, 12 květen 2017

Letošní Giro odměňuje statečné. Po úvodních šesti etapách italské Grand Tour se cyklistům čtyřikrát podařilo dotáhnout únik do vítězného konce. Hned v první etapě se představil Lukas Pöstlberger úspšným útokem v samotném závěru. Kolega Petera Sagana z týmu Bora-Hansgrohe se od pelotonu odpoutal patnáct stovek metrů před cílem a překvapil všechny spurtéry, kteří v cílovém městečku Olbia bojovali na pásce už jen o druhé místo. Pětadvacetiletý Rakušan nahradil svého slovenského týmového parťáka, který Giro letos nejede, a pro svou stáj Bora-Hansgrohe získal do dalšího průběhu růžovový dres lídra – přezdívaný Maglia Rosa.

Celý článek...
 

Českému poháru v silniční cyklistice vládne Alois Kaňkovský

Čtvrtek, 11 květen 2017

Někdejší dráhař zvítězil ve všech třech dosavadních závodech Českého poháru v silniční cyklistice. Naposledy v pondělní Mezinárodní ceně Rokycan, když na zrychlení třiatřicetiletého reprezentanta týmu Elkov-Author nenašel nikdo ze soupeřů odpověď.

 

5 Favoritů 100. ročníku Giro d´Italia

Pátek, 05 květen 2017

Jubilejní ročník italského Gira startuje úvodní etapou na Sardinii. O celkovém vítězi se však jako obvykle nejspíš rozhodne v závěrečném týdnu v Alpách, přičemž exceletní vrchaři budou muset o svých kvalitách přesvědčit i ve dvou časovkách. Mimořádně očekávaný je souboj obhájce prvenství Vincenza Nibaliho s Nairem Quintanou – vítězem Gira z roku 2014. Náš výčet spolufavoritů obsahuje ovšem další tři zajímavé postavy současné profesionální cyklistiky, jejichž ambice určitě sahají hodně vysoko. Všichni by se rádi postavili v neděli 28. května na podium, které pořadatelé postaví v areálu legendárního autodromu Monza – nedaleko Milána, kde sté Giro končí. 

Celý článek...
 

Na Giru se poprvé utkají sjezdaři!

Úterý, 02 květen 2017

Jubilejní – 100. ročník Giro d´Italia nabídne fanouškům cyklistiky originální překvapení v podobě soutěže o nejrychlejšího sjezdaře. Vrchařské soutěže patří k cyklistickým závodům od počátku jejich historie, ale měření sjezdařských schopností jsme v rámci třítýdenních Grand Tours ještě nezažili. Vyjet na čele pelotonu na vrchol stoupání je krásné, ale pokud etapa končí pod kopcem, je stejně tak důležité dostat se z nejvyššího bodu rychle dolů. Tato skutečnost inspirovala pořadatele jubilejního Gira ve chvíli, kdy přemýšleli o zvýšení atraktivity cyklistického závodu. Pro diváky nová soutěž přitažlivá nepochybně bude, ale šéf jezdecké asociace Michael Carcaise z ní nadšený rozhodně není, když říká: „Je to nebezpečný a nezodpovědný experiment. Sjezdy k cyklistice samozřejmě patří, ale udělat z nich samostatnou soutěž? Závodníky motivuje k přiliš velkému riskování!“

Celý článek...
 

Umíte se správně obléct na kolo?

Úterý, 25 duben 2017

Je tady jaro a s ním jarní a místy už letní počasí, které přeje každému outdoorovému  sportu. Pravda je, že silniční i horskou cyklistiku si můžete užívat v každém počasí. Podmínkou je jen se dobře obléct. Jak  se u nás říká – neexistuje špatné počasí, jen špatně  oblečený cyklista. A co vy? Umíte se správně obléct na kolo?

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 13 z 29
 
 
 

 

  • V této části vás budeme během roku informovat o připravovaných cyklistických akcích, kterých se zúčastníme nebo které budeme sami organizovat.

 

  • V případě, že máte zájem využít tento prostor k informování ostatních cyklistů o zajímavých akcích, neváhejte nás kontaktovat. Rádi na naší stránce, která má velkou návštěvnost, odprezentujeme informace, které budou zajímavé pro všechny nadšence cyklistiky. 

Těšíme se na společné cyklistické akce!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze