Cyklo Blog - Blog o cyklistice a všem podobném | Proficyklodresy.cz

 
 
Úvod > Blog
 

Vuelta Espaňa – Poslední šance

Středa, 16 srpen 2017

Španělská Vuelta startující v sobotu 19. září týmovou časovkou na 13,7 km patří společně s Giro d´Italia a Tour de France ke třem pilířům etapové cyklistiky, které se označují jako Grand Tours. Trvají tři týdny a jejich celková délka bývá zpravidla okolo tří a půl tisíce kilometrů.

 

Slavné cyklistické týmy: BORA-hansgrohe

Pátek, 04 srpen 2017

Německý tým Bora-hansgrohe patří k nejmladším pojmům prezentujícím se v nejvyšší kategorii World Tour. Do profesionální cyklistiky vstoupil teprve v roce 2010 – ve druhé nejvyšší kategorii (profesionální kontinentální týmy) pod názvem Team NetApp.

Celý článek...
 

LIVALL – inteligentní přilba

Úterý, 01 srpen 2017

Tvrdit o průmyslovém produktu, že je inteligentní, se může zdát přehnané, ale v případě přileb Livall nejnovější generace se takové tvrzení zdá plně na místě. Posuďte sami: Umí totiž celou řadu věcí: měřit srdeční puls, přivolat pomoc, realizovat telefonní hovor, fungovat jako vysílačka či přehrávat hudbu z telefonu. Samozřejmostí je funkce „blikačky“ při špatné viditelnosti.

Celý článek...
 

Sagan znovu vítězí

Pondělí, 31 červenec 2017

Po třech týdnech se Peter Sagan opět postavil na start. V 74. ročníku závodu Okolo Polska zvítězil v úvodní 130 km dlouhé etapě se startem a cílem v Krakově, když na cílové čáře přespurtoval Caleba Ewana (Orica-Scott), Danny Van Poppela (Sky) Ricarda Minaliho (Astana) i Nicolo Bonifazia (Bahrain-Merida). Dvojnásobný mistr světa navázal na své úspěšné působení v tomto etapovém podniku nejvyšší kategorie World Tour z roku 2011, kdy ještě v dresu italského Liquigasu dominoval nejen soutěži spurtérů, ale zvítězil i celkově.

Celý článek...
 

Kdo si na Tour vydělal nejvíce?

Čtvrtek, 27 červenec 2017

Odpověď na tuto otázku je snadná – vítěz Chris Froome z týmu Sky. Kolik to však bylo? Oficiální prize money pro vítěze Tour je půl milionu euro. Na cyklistiku rozhodně pěkná suma. Jedná se o cílový bonus od pořadatele, nikoli cifra, kterou vítězi Tour může přinést následná reklama. V této oblasti se částky u vícenásobných vítězů Tour de France pohybují v ještě mnohem vyšších patrech. 

Celý článek...
 

La Vuelta a Espaňa: Cyklistický závod Okolo Španělska

Středa, 26 červenec 2017

Cyklistický závod Okolo Španělska patří společně s Tour de France a Giro d´Italia ke třem nejtěžším etapovým závodům, které trvají tři týdny a přezdívá se jim Grand Tours. Délkou se blíží čtyřem tisícovkám kilometrů, které jezdci zpravidla absolvují během 20ti etap.

Celý článek...
 

Slavné cyklistické týmy: tým BMC

Středa, 26 červenec 2017

Dosud největší úspěch jezdce v dresu týmu BMC zaznamenal v roce 2011 Cadel Evans, když zvítězil v Tour de France. Stáj BMC je spojená se jménem mecenáše Andyho Rihse, který vlastní značku kol BMC a také továrnu ve švýcarském Grenchenu, kde se vyrábí nejkvalitnější řada kol BMC.

Celý článek...
 

TOUR de FRANCE je...

Středa, 26 červenec 2017

Cyklistická Tour de France patří ke třem Grand Tours - největším etapovým závodům světa trvajícím tři týdny. Nejstaršímu etapovému závodu založenému v roce 1903 se přezdívá Stará dáma. Tour je nejsledovanější sportovní událost planety v letech, kdy se nekonají olympijské hry a mistrovství světa ve fotbale a je nejvýše hodnoceným závodem z hlediska bodování UCI – Mezinárodní cyklistické unie.

Celý článek...
 

Nejtěžší Tour? Frooma teprve čeká...

Úterý, 25 červenec 2017

První vítězství v Tour de France vybojoval Chris Froome ve 100. ročníku prestižního třítýdenního závodu - v roce 2013. Tehdy se konečně zbavil role domestika. Jak známo, v roce 2012 skončil druhý a mnozí odborníci dodnes tvrdí, že už tehdy byl lepší než „žlutý“ Bradley Wiggins, kterému v dresu týmu Sky sloužil.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 13 z 52
 
 

 

  • V této části vás budeme během roku informovat o připravovaných cyklistických akcích, kterých se zúčastníme nebo které budeme sami organizovat.

 

  • V případě, že máte zájem využít tento prostor k informování ostatních cyklistů o zajímavých akcích, neváhejte nás kontaktovat. Rádi na naší stránce, která má velkou návštěvnost, odprezentujeme informace, které budou zajímavé pro všechny nadšence cyklistiky. 

Těšíme se na společné cyklistické akce!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze