Cyklo Blog - Blog o cyklistice a všem podobném | Proficyklodresy.cz

 
 
Úvod > Blog
 

 

  • V této části vás budeme během roku informovat o připravovaných cyklistických akcích, kterých se zúčastníme nebo které budeme sami organizovat.

 

  • V případě, že máte zájem využít tento prostor k informování ostatních cyklistů o zajímavých akcích, neváhejte nás kontaktovat. Rádi na naší stránce, která má velkou návštěvnost, odprezentujeme informace, které budou zajímavé pro všechny nadšence cyklistiky. 

Těšíme se na společné cyklistické akce!

 

 

 
 

Valverde: Můj rekord bude těžké překonat!

Pátek, 21 duben 2017

Středeční páté – a rekordní - prvenství v ardenské klasice Valonský šíp zakončil Alessandro Valverde z týmu Movistar podobně jako v předchozích případech. Finiš v pověstném závěrečném stoupání  Mur de Huy si schoval na poslední chvíli. Znovu se ten okamžik ukázal jako správný. V prudkém 1300 metrů dlouhém kopci o průměrném sklonu 9,6 % (maximum 26 %) se od soupeřů odpoutal dvě stovky metrů před cílem a přinutil druhého v cíli Daniela Martina ke konstatování: „Pokud mám Valonský šíp někdy vyhrát, asi musím počkat, až Valverde ukončí kariéru.“

 

Ondřej Cink o pádech v pelotonu World Tour

Úterý, 18 duben 2017

V první části vyprávění Ondřeje Cinka o jeho přerodu z bikera světové úrovně v silničáře World Tour týmu Bahrain-Merida jsme se dozvěděli, jak nemohl najít angažmá v některém profesionálním bikovém týmu, poté co stáj Multivan Merida ukončila činnost na konci loňské sezony. Až na poslední chvíli dostal šanci v nově se tvořící silničářské formaci podporované stejnou značkou kol, na kterou byl dlouhé roky zvyklý. V závěru se Ondra dotkl ožehavého tématu rostoucího počtu pádů v závodech silničářů nejvyšší kategorie: „Musím říct, že polovina lidí na tom kole neumí jezdit.“ Jeho tvrzení možná leckoho překvapí, ale proč by se jinak v profesionálním pelotonu tolik padalo?

 

Petr Vakoč v Brabanstku znovu na stupních vítězů

Čtvrtek, 13 duben 2017

Loňské prvenství v 57. ročníku klasického silničního závodu Brabantský šíp sice Petr Vakoč neobhájil, ale v závěrečném spurtu menší skupiny v cílovém Overijse vybojoval druhé místo za vítězným Italem Colbrellim.

 

Ondřej Cink prožívá jaro snů

Čtvrtek, 13 duben 2017

Z bikera silničářem. A jakým! Šestadvacetiletý Ondřej Cink patřil ještě loni touto dobou ke světové špičce v MTB. V roce 2015 získal na světovém šampionátu v Andoře bronzovou medaili v závodě cross coutry, loni na domácí půdě v Novém Městě na Moravě příslušnost ke světové elitě potvrdil čtvrtým místem. Jenže mezinárodní tým Merida, v jehož dresu čtyři sezony úspěšně „válčil“ i ve Světovém poháru, opustil závodní scénu. Zdálo by se, že Cink nebude mít nouzi o nabídky na další angažmá. „S manažerem jsme rozeslali informace o mé situaci řadě týmů, ale téměř nikdo nezaregoval,“ říká Ondřej Cink v připravovaném rozhovoru, z něhož přineseme další ukázky ve čtvrtek a celý si ho pak můžete přečíst na webu PelotonSport.cz.

 

Fér, nebo nefér? Avermaet versus Štybar

Pondělí, 10 duben 2017

Koncovka prestižní klasiky Paříž-Roubaix opět vzedmula hladinu vášní ohledně spolupráce – nespolupráce závodníků na trati. Není to tak dávno, kdy v závodě (a po závodě) E3 došlo v této souvislosti k silné roztržce mezi Peterem Saganem a reprezentanty QuickStepu. Tentokrát se v závěrečných kilometrech k cíli řítila trojice Greg Van Avermaet – Zdeněk Štybar – Sebastian Langeveld. Nejpozději 13 kilometrů před cílem, když favorité na stupně vítězů úspěšně projeli posledním těžkým úsekem po kostkách, bylo jasné, že o vítězi tohoto Monumentu se rozhodne právě mezi nimi. Jenže na špici se tou dobou „točili“ převážně jen Belgičan s Nizozemcem. V cíli pak jedna z prvních vět Van Avermaeta zněla: „Jsem velmi rád, že jsem dokázal zvítězit navzdory tomu, že Štybar nestřídal.“

 

Cyklistická sezona už zaklepala na dveře. Jak jste se na ni připravili?

Středa, 05 duben 2017

Příjemné jarní počasí je tady a spolu s ním i chuť dát si do těla. Vyjet někam na kole a těšit se z každého zdolaného kopečku. Jestliže jste na novou sezonu připraveni, nic vám v tom nebrání, ale když si myslíte, že stačí vytáhnout kolo z garáže, oprášit ho a hurá ven, nemusí to dopadnout dobře. Ptáte se „co všechno“ byste měli zkontrolovat a dokoupit dřív než vyrazíte?

Celý článek...
 

Klasiky v rozjezdu: Sagan vs. Avermaet

Středa, 15 březen 2017

Olympijský šampion versus mistr světa! V sobotu si na úvod klasikářské sezony Greg Van Van Avermaet a Peter Sagan zopakovali loňský souboj v závodě Omloop Het Nieuwsblad. Se stejným výsledkem jako loni. Vyhrál Belgičan, fenomén ze Slovenska v mírně se zvedající cílové rovince v posledních metrech zaostal. 71. ročník závodu se startem a cílem v Gentu se poprvé dostal do elitní společnosti podniků World Tour. V neděli pak Sagan na trati z Kuurne do Bruselu a zpět (kategorie 1.1.) neplýtval tolik silami jako v sobotu a ve spurtu menší skupinky suverénně zvítězil. „Včera jsem na trati příliš plýtval energií. Dnes jsem se také poučil z loňského roku, kdy jsem útočil příliš brzy,“ řekl po závodě Kuurne-Brusel-Kuurne dvojnásobný mistr světa.

Celý článek...
 

Náramek Bike For Life

Středa, 21 září 2016

Zakoupením náramku uděláte radost ne jen sobě – protože dáte světu hrdě najevo že jste zanícený cyklista, cyklistka, ale hlavně uděláte radost někomu jinému. Koupením náramku Bike 4 life totiž přispějete na dobrou věc. 100% ceny náramku bude věnován na pomoc lidem, kteří to potřebují.

Celý článek...
 

Motivujte své děti k cyklistickým výkonům

Středa, 21 září 2016

Některé děti mají sport v krvi a neumí si bez něj představit ani jeden den. Jiné by zase nejraději proseděli za počítačem 24 hodin denně. Patříte mezi náruživé cyklisty a chcete na tento sport přesvědčit i své ratolesti? Pořádně je motivujte.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 13 z 20
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze