3 zajímavosti o týmu Bora-Hansgrohe

Tagy:
3 zajímavosti o týmu Bora-Hansgrohe>

27 cyklistů z 9 zemí. Tým Bora-Hansgrohe je národnostně pestrý. Aktuálně trénují všichni  cyklisti v domácím prostředí v blízkosti rodin a  management týmu vyčkává, jak se vyvine situace s novým koronavirem. Trénink mají narušený zejména čtyři italští jezdci. V Itálii a Španělsku je aktuálně zakázaná tréninková cyklistika i pro profesionální cyklisty, i když je to jejich profese.

Přečtěte si 3 zajímavosti o týmu Bora-Hansgrohe.

  1. Znovuzrození německé cyklistiky

Na přelomu tisíciletí působili v elitním pelotonu slavné německé týmy jako T-Mobile a Gerolsteiner, později tým Milram. Dopingová „Armstrongova éra“ ale způsobila odchod velkých německých firem z cyklistiky. Německo několik roků nemělo elitní tým ani závody. Jenže v posledních letech zažívá německá cyklistika znovuzrození.

V pelotonu působí dva německé týmy, Bora-Hansgrohe a Team Sunweb. Tým Bora-Hansgrohe vznikl v roce 2010. V elitní kategorii jezdí od sezóny 2017, když zároveň získal svoji největší hvězdu Petra Sagana. Společnost Bora je výrobcem moderních kuchyňských linek a Hansgrohe se zabývá sanitou.

  1. Nejstarší tým

Bora-Hansgrohe je nejstarším týmem v pelotonu s věkovým průměrem jezdců 29 roků. Naopak, Sunweb má nejmladší závodníky s věkovým průměrem 25 roků.

Dres Bora-Hansgrohe obléká 36-letý Marcus Burghardt, ale také o 14 roků mladší Ide Schelling. Zajímavé je, že lídři Peter Sagan a Rafal Majka téměř kopírují věkový průměr týmu. Oba mají 30 roků.  

  1. Mistři vítězství a časovek

Tým má ve svých řadách více kvalitních časovkářů. V sezoně 2019 získal nejen nejvíc vítězství (47), ale také nejvíc národních titulů v časovce ve své historii. Maciej Bodnar vyhrál v Polsku, Maximilian Schachmann v Německu, Davide Formolo v Itálii, Sam Bennett v Irsku, Juraj Sagan na Slovensku a Patrick Konrad v Rakousku.

To znamená, že v aktuální sezoně můžeme v pelotonu spatřit kromě tradičních dresů Bora-Hansgrohe až šest mírně upravených týmových dresů národních mistrů.