Ondřej Cink prožívá jaro snů

 
 
Úvod > Blog > Ondřej Cink prožívá jaro snů
 

Ondřej Cink prožívá jaro snů

Čtvrtek, 13 duben 2017

Z bikera silničářem. A jakým! Šestadvacetiletý Ondřej Cink patřil ještě loni touto dobou ke světové špičce v MTB. V roce 2015 získal na světovém šampionátu v Andoře bronzovou medaili v závodě cross coutry, loni na domácí půdě v Novém Městě na Moravě příslušnost ke světové elitě potvrdil čtvrtým místem. Jenže mezinárodní tým Merida, v jehož dresu čtyři sezony úspěšně „válčil“ i ve Světovém poháru, opustil závodní scénu. Zdálo by se, že Cink nebude mít nouzi o nabídky na další angažmá. „S manažerem jsme rozeslali informace o mé situaci řadě týmů, ale téměř nikdo nezaregoval,“ říká Ondřej Cink v připravovaném rozhovoru, z něhož přineseme další ukázky ve čtvrtek a celý si ho pak můžete přečíst na webu PelotonSport.cz.

„Konkrétní jednání proběhla jen s týmem Bianchi, ale nedospěli jsme k žádnému závěru. Možná jsem byl pro ně drahý, přece jenom jsem měl za sebou medaile na světové i evropské scéně. Patřil jsem stabilně do elitní desítky Světového poháru, jenže na horských kolech teď panuje poměrně krize a raději zaměstnávají lacinější závodníky, kteří se umisťují kolem třicátého až čtyřicátého místa,“ vysvětluje Ondra Cink neradostnou situaci v MTB.

 

Naštěstí se jeho talent neztratil a jeho další cyklistické směřování mělo logické vyústění. Jeho bývalý zaměstnavatel - Multivan Merida Biking Team a před touto sezonou se nově tvořící silniřářská stáj Bahrain-Merida mají společného „jmenovatele“. „Značka kol Merida zachytila nový nástup popularity silničních kol a v této době na ně klade velký důraz. Proto stála u zrodu nové cyklistické stáje nejvyšší kategorie World Tour. Díky manažerovi v Německu jsem dostal možnost podepsat s týmem Bahrain-Merida roční smlouvu,“ objasňuje Cink. Konkrétní údaje smluv profesionálních závodníků bývají tajné, nicméně Ondra prozrazuje: „Na silnici jsem vlastně začátečník a svou cestu si musím znovu prošlapat. Podmínky smlouvy nejsou takové, jaké jsem měl na bikách. Po jarních výkonech a výsledcích, které všechny překvapily - včetně mě, tým už nyní připravuje novou smlouvu na další dva roky. Za výrazně lepších podmínek než dosud,“ pochvaluje si Cink.

 

Kdo sledujete cyklistické přenosy – například na stanici Eurosport, měli jste možnost vidět Ondru Cinka v akci letos na jaře už několikrát. Sezonu zahájil v Austrálii na Tour Down Under. Ačkoli se profiluje jako vrchař a jeho doménou jsou etapové závody, předvedl skvělý výkon v italské jednorázové klasice Strade Bianche a pak přišly na řadu dva těžké etapové závody ve Španělsku - Okolo Andalusie a Okolo Baskicka, po nichž mu tým okamžitě nabídl vylepšenou smlouvu. Pro jistotu, aby si ho udržel! O bikera Cinka zájem nebyl, ale o silniřáře Cinka je teď zájem mimořádně  výrazný.

 

Ve čtvrtečním pokračování se mimo jiné dočtete, jaký je „týmový parťák“ Vincenzo Nibali, o kolik více kilometrů najel za letošní jaro oproti loni loňskému – na bikách a co si myslí o technice jízdy svých nových kolegů – silničářů. Rovnou prozradíme: „Polovina silničářů – profíků vlastně neumí pořádně ovládat svoje kolo. Proto je tolik pádů,“ vysvětluje Ondra Cink.

 

Manfred Strnad, PelotonSport.cz    Foto: Pavel Myška

 
 
 

 

  • V této části vás budeme během roku informovat o připravovaných cyklistických akcích, kterých se zúčastníme nebo které budeme sami organizovat.

 

  • V případě, že máte zájem využít tento prostor k informování ostatních cyklistů o zajímavých akcích, neváhejte nás kontaktovat. Rádi na naší stránce, která má velkou návštěvnost, odprezentujeme informace, které budou zajímavé pro všechny nadšence cyklistiky. 

Těšíme se na společné cyklistické akce!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze