Jaká bude TDF 2017?

 
 
Úvod > Blog > Jaká bude TDF 2017?
 

Jaká bude TDF 2017?

Středa, 21 září 2016

Už za několik dní odstartuje v pořadí už 103. ročník nejznámější a nejslavnější cyklistické soutěže světa, Tour de France. Na jednom místě si tak znovu změří síly ti nejlepší cyklisté naší planety, pro které bude připraveno celkem 21 etap, které vedou napříč Francií a jejími přilehlými oblastmi. Trať, která bude mít 3519 km, bude znovu jednou nakloněna více vrchařům, kterým nabídne až 28 stoupání, což je o tři více, než minulý rok. Aby však mohly být síly vyrovnané, tak začátek soutěže bude už tradičně ve znamení rychlejších rovinatých etap, které mohou dopředu vyslat všechny sprintery, v čele s Petrom Saganom.

 Úvodní Grand depart nebude poutat jen svým profilem, ale i hluboce zakořeněnou historii. Start, totiž povede z kláštera Mont Saint-Michel, který byl postavený v roku 709. Naopak, závěr dostane cyklisty na slavnou Utach Beach, kde se před desítkami roků odehrál důležitý převrat 2. světové války. Jistou dávku symboliky nabídne i druhý týden závodů, kdy budou cyklisti přesně 14. července, na výročí dobytí Bastily, zdolávat nepříjemný Mont Ventoux. Letošní rozdělení úseků bude opravdu pestré a určitě si v nich najde každý cyklista to své. Přesně půjde o 9 rovinatých a 9 horských etap, 2 časovky, stejně tak 2 volné dny, určené na oddych a regeneraci. Za takových podmínek, může být boj o nejatraktivnější, žlutý dres opravdu zajímavý. 

Letošní Tour de France bude obzvlášť výjimečná i pro dva konkrétní cyklisty, kterými jsou Aleberto Contador a Roman Kreuziger. Pro prvého jmenovaného to bude poslední cyklistická sezona, která by zajisté vypadala dokonaleji se vzpomínaným dresem, určeným pro absolutního vítěze. Naopak, Roman Kreuziger se vrací do vrcholových kruhů po několikaleté přestávce, kterou mu přinesli dopingové přešlapy. Jeho chuť po nových vítězstvích bude proto určitě vysoká.

Určitých změn se dočkali i samotné etapy, které chtěli svým profilováním trochu přizpůsobit i nadcházející olympiádě v Riu. Řeč je o časovce, která bude v tomto případě vedená do kopce, resp. o několika úsecích, které svojí délkou předčí i magických 200 km.

Na druhé straně, etapy, které už dobře známe, dostanou ještě více prostoru. Například takové Alpy, budou cyklisti svými krásami doprovázet od polovičky druhé části soutěže. Výjimkou bude jen závěrečná etapa, která bude už tradičně procházet Paříží. Při pohledu na mapu letošní Tour de France je krásně vidět, jak se uspořadatelé snažili spojit sever a jih krajiny, v rámci čeho se dotknou i dvou sousedních států. První z pozvaných krajin bude Španělsko, přičemž přelom druhého a třetího týdne cyklisti zase navštíví západní Švýcarsko. V těchto krajinách budou zároveň situované i oba volné dny, které mohou posloužit na případnou regeneraci či relaxaci.

Už teď je zřejmé, že aktuální ročník nejslavnější cyklistické soutěže může přinést mnoho příjemných překvapení, které si znovu získají srdce všech věrných fanoušků na celém světě. Jak to nakonec dopadne a komu se podaří definitivně vytříbit formu i na nadcházející olympiádu v Riu, budeme moci spolu s vámi sledovat už za několik dní.

 
 
 

 

  • V této části vás budeme během roku informovat o připravovaných cyklistických akcích, kterých se zúčastníme nebo které budeme sami organizovat.

 

  • V případě, že máte zájem využít tento prostor k informování ostatních cyklistů o zajímavých akcích, neváhejte nás kontaktovat. Rádi na naší stránce, která má velkou návštěvnost, odprezentujeme informace, které budou zajímavé pro všechny nadšence cyklistiky. 

Těšíme se na společné cyklistické akce!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze