Landa čekal v Movistaru vřelejší uvítání

 
 
Úvod > Blog > Landa čekal v Movistaru vřelejší uvítání
 

Landa čekal v Movistaru vřelejší uvítání

Pátek, 03 listopad 2017

Jeden z nejlepších etapových cyklistů světa Mikel Landa se začíná zabydlovat ve své nové stáji Movistar. Není překvapení, že určité napětí panující v souvislosti s jeho ambicemi již ve stájích Astana a Sky pokračuje také v Movistaru. Landa v posledních čtyřech letech sloužil lídrům a tahle role ho zjevně neuspokojuje. V roce 2015 dokončil Giro d´Italia na skvělém třetím místě. Druhou příčku ovšem získal jeho stájový kolega Fabio Aru. Letos Landa bojoval o pódivé umístění v Tour de France, těsně mu však uniklo. Do značné míry kvůli taktice týmu Sky. Landa musel především plnit úlohu superdomestika Chrise Frooma a jeho vlastní ambice šly stranou. O tom, že ani v Movistaru nebude mít lehkou pozici, svědčí slova Naira Quintany: „Lídrem týmu jsem já budu jím i při Tour de France!“

Na slova Quintany pronesená v rámci rozhovoru pro „El Pais“ reagoval Landa s trochu trpkým úsměvem: „Samozřejmě, že bych se raději dočkal trochu jiného přivítání. Vcházím do jeho domu a zdá se, že se mu to nelíbí.“ Vzápětí však krotí vášně: „Šéf Eusebio Unzue jistě zvládne naše ega a dokáže z každého z nás dostat nejlepší výkon.“ Otázka je, kam má Landův nejlepší výkon směřovat. Nairo Quintana je vítěz Giro d´Italia z roku 2014 a španělské Vuelty z roku 2016. Po dvou druhých a jednom třetím místě v Tour de France nemůže mít jiný cíl, že nejslavnější závod světa konečně vyhrát. A nemůže ho mít ani Eusebio Unzue, který zákonitě touží po triumfu dlouholeté opory svého týmu. Quintana – mimochodem o tři měsíce mladší než Landa – vstupuje v sestavě Movistaru už do své šesté sezony. Španělský tým Landu nepochybně najal proto, aby posílil sestavu a současně oslabil Sky. Svědčí o tom i další Quintanova slova: „Pokud mě podpoří Alejando (pozn. Valverde), bude to skvělé. A skvělé také je, že přichází Landa. Budeme velmi silný tým – stejně silný jako Sky.“

Mikel Landa si už potřetí vybral tým, ve kterém musí čelit silnější pozici současného lídra týmu. Na svou roli je jistě zvyklý a nepochybně věří v to, že se konečně prosadí do pozice týmové jedničky. Nepochybné také je, že finančně na tom netratí. Jinak by se čistě ze sportovní stránky zdálo logičtější řešení: Vybrat si tým, ve kterém by byl jasnou jedničkou. Jistě by se hodil do koncepce týmu jako je například Bora-hansgrohe. Role jedničky by Landu ovšem neměla minout v rámci Gira nebo Vuelty. Musí ovšem počítat s tím, že při Tour de France bude sloužit Quintanovi - podobně jako sloužil letos i loni Froomovi. Nelze podceňovat ani ambice uzdraveného Alejandra Valverdeho. Vítěz Vuelty z roku 2009 si však svůj sen o pódiu na Tour de France splnil v roce 2015 a ve svých bezmála osmatřiceti letech může jen těžko pomýšlet výš. Spíš se zdá, že se Valverde vynasnaží konečně se stát mistrem světa – po třech bronzových a dvou stříbrných medailích. Jisté je, že pokud se Eusebio Unzuemu skutečně podaří vyladit ega trojice Quintana – Landa – Valverde, můžeme se těšit na mimořádnou Tour de France. V červenci příštího roku bude ve Francii usilovat o pátý triumf v řadě Chris Froome. Hladových „vlčáků“ s touhou překazit mu ho, bude ovšem víc. Nejen Nairo Quintana. Také stáj Sunweb se britské Sky nejpíš nezalekne. Tom Dumoulin si letos své schopnosti ověřil prvenstvím v Giro d´Italia.

 

Text: Manfred Strnad       Foto: CN

 
 
 

 

  • V této části vás budeme během roku informovat o připravovaných cyklistických akcích, kterých se zúčastníme nebo které budeme sami organizovat.

 

  • V případě, že máte zájem využít tento prostor k informování ostatních cyklistů o zajímavých akcích, neváhejte nás kontaktovat. Rádi na naší stránce, která má velkou návštěvnost, odprezentujeme informace, které budou zajímavé pro všechny nadšence cyklistiky. 

Těšíme se na společné cyklistické akce!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze