Peter Sagan znovu na startu!

 
 
Úvod > Blog > Peter Sagan znovu na startu!
 

Peter Sagan znovu na startu!

Pondělí, 17 červenec 2017

Dvojnásobný mistr světa Peter Sagan se vrací na místa, kde dal o sobě poprvé výrazně vědět světu profesionální cyklistiky – na etapový závod Okolo Polska, který začíná v sobotu 29. července a končí v pátek 4. srpna. V roce 2011 závodil za italskou stáj Liquigas a v týdenním závodě získal po dramatickém souboji s Danielem Martinem žlutý trikot celkového vítěze. Navíc vyhrál dvě etapy a triumfoval i v bodovací soutěži spurtérů o dres barvy zelené.

„Šest roků sice uběhlo, ale nikdy nezapomenu na to, jak jsem se tehdy v roce 2011 cítil po slavnostím ceremoniálu v Krakowě šťastný,“ připomíná rodák ze Žiliny, který kvůli diskvalifikaci nemohl dokončit Tour de France. „Bylo to moje první velké vítězství v celkovém pořadí a v začátcích profesionální kariéry jeden z nejvýznamnějších okamžiků. Jsem rád, že moho oznámit návrat na etapový závod Tour de Pologne,“ dodává lídr týmu Bora-hansgrohe, který se pokusí napodobit své úspěchy z doby, kdy se dral na výsluní.

Generální ředitel 74. ročníku závodu Okolo Polska – Cieslaw Lang – ke startu Petra Sagana říká: „Jsem mimořádně šťastný, že s námi na polských silnicích bude opět Peter Sagan. Je to pro nás čest přivítat na startu dvojnásobného mistra světa. V paměti fanoušků stále zůstávají jeho sprintérské souboje s Marcelem Kittelem. Oba se před lety v etapovém závodě Tour de Pologne významně zviditelnili a věříme, že i letos náš závod objeví další velké talenty světové cyklistiky. Mají jedinečnou příležitost utkat se s aktuálním mistrem světa, jehož přítomnos dodává našemu závodu velkou atraktivitu,“ dobře ví někdejší hvězda polské cyklistiky – dnes v roli šéfa závodu. Díky přítomnosti Petra Sagana se očekává významná publicita tradiční akci, z níž je možné sledovat přímé přenosy na některých televizních stanicích.

 

-MS-     Foto: BettiniPhoto   

 
 
 

 

  • V této části vás budeme během roku informovat o připravovaných cyklistických akcích, kterých se zúčastníme nebo které budeme sami organizovat.

 

  • V případě, že máte zájem využít tento prostor k informování ostatních cyklistů o zajímavých akcích, neváhejte nás kontaktovat. Rádi na naší stránce, která má velkou návštěvnost, odprezentujeme informace, které budou zajímavé pro všechny nadšence cyklistiky. 

Těšíme se na společné cyklistické akce!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze