Přestupy cyklistů před sezonou 2020: Dres změnili Cavendish, Dennis či Nibali

Tagy:
Přestupy cyklistů před sezonou 2020: Dres změnili Cavendish, Dennis či Nibali>

Profesionální cyklisti poměrně často "převlékají týmový dres". Přestupové okno se otevírá vždy 1. srpna. Približně čtvrtina World Tour jezdců působila v minulé sezoně v jiném týmu než v té aktuální. A působiště změnila i hvězdná jména. 

Britský tým Ineos navázal na přestupovou strategii svého předchůdce Sky a během zimy se výrazně posílil. Do sestavy přibyli šestadvacetiletý talent a vítěz posledního Giro d'Italia Richard Carapaz a také bývalý mistr světa v časovce Rohan Dennis. Posílil se i nizozemský tým Jumbo-Visma, a to o výborného vrchaře i časovkáře Toma Dumoulina. Vincenzo Nibali, který v průběhu kariéry už jedenáctkrát skončil na Grand Tour v Top trojce, se stal novým lídrem týmu Trek-Segafredo. 

Belgický tím Lotto-Soudal obměnil svoji sestavu na klasiky, novými lídry jsou jezdci zvučných jmen - Philippe Gilbert a John Degenkolb. Naopak Bahrain-Mclaren přišel o Nibaliho a Dennise, ale přilákal zajímavé cyklisty jako jsou Wout Poels či Mikel Landa. A šanci na restart úspěšných sprinterských roků se dává Marku Cavendishovi. Podobně věří André Greipelovi v Israel Start-Up Nation. Působiště ale změnili i někteří současní top sprinteři, kteří chtějí získat víc než deset vítězství i ve svých nových týmech: Elia Viviani v Cofidisu a Sam Bennet v Deceuninck - QuickStep. Nairo Quintana po osmi letech odešel z Movistaru do menšího týmu s menší konkurenci lídrů (Arkéa-Samsic). 

  

Podívejte se na přehled všech přestupů před cyklistickou sezonou 2020.

AG2R La Mondiale

Přišli: Harry Tanfield (Team Katusha Alpecin), Lawrence Naesen (Lotto Soudal), Andrea Vendrame (Androni Giocattoli - Sidermec)

Odešli: Nico Denz (Team Sunweb)

Astana Pro Team

Přišli: Fabio Felline (Trek-Segafredo), Davide Martinelli (Deceuninck - Quick-Step), Harold Tejada Canacue (Team Medellín), Vadim Pronskiy (trainee), Aleksandr Vlasov (Gazprom-RusVelo), Alex Aranburu (Caja Rural), Oscar Rodriguez (Euskadi-Murias)

Odešli: Magnus Cort Nielsen (EF Education First), Dario Cataldo (Movistar Team), Davide Villella (Movistar Team), Andrey Zeits (Mitchelton-SCOTT), Davide Ballerini (Deceuninck - Quick-Step), Jan Hirt (CCC Team), Pello Bilbao (Bahrain Merida)

Bahrain McLaren

Přišli: Mark Cavendish (Team Dimension Data), Wout Poels (Team INEOS), Mikel Landa (Movistar Team), Rafael Valls (Movistar Team), Scott Davies (Team Dimension Data), Pello Bilbao (Astana Pro Team), Marco Haller (Team Katusha Alpecin), Eros Capecchi (Deceuninck - Quick-Step), Kevin Inkelaar (Equipe Continentale Groupama-FDJ)

Odešli: Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo), Antonio Nibali (Trek-Segafredo), Rohan Dennis (Team INEOS), Andrea Garosio (Vini Zabù - KTM)

Bora - Hansgrohe

Přišli: Martin Laas (Team Illuminate), Matteo Fabbro (Team Katusha Alpecin), Lennard Kämna (Team Sunweb), Ide Schelling (SEG Racing Academy), Patrick Gamper (Tirol KTM Cycling Team)

Odešli: Christoph Pfingsten (Team Jumbo-Visma), Davide Formolo (UAE Team Emirates), Sam Bennett (Deceuninck - Quick-Step), Shane Archbold (Deceuninck - Quick-Step)

CCC Team

Přišli: Pavel Kochetkov (Team Katusha Alpecin), Fausto Masnada (Androni Gicattoli - Sidermec), Matteo Trentin (Mitchelton-SCOTT), Georg Zimmermann (Tirol KTM Cycling Team), Ilnur Zakarin (Katusha Alpecin), Jan Hirt (Astana Pro Team), Michał Paluta (CCC Development Team), Kamil Małecki (CCC Development Team), Attila Valter (CCC Development Team)

Odešli: Lukasz Owsian (Team Arkéa Samsic), Riccardo Zoidl (Team Felbermayr - Simplon Wels), Amaro Antunes (W52/FC Porto)

Cofidis

Přišli: Elia Viviani (Deceuninck - Quick-Step), Fabio Sabatini (Deceuninck - Quick-Step), Nathan Haas (Katusha Alpecin), Julien Vermote (Team Dimension Data), Simone Consonni (UAE Team Emirates), Guillaume Martin (Wanty-Gobert), Fernando Barceló (Euskadi-Murias), Piet Allegaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Attilo Viviani, Eddy Finé

Odešli: -

Deceuninck – Quick-Step

Přišli: Sam Bennett (BORA - hansgrohe), Shane Archbold (BORA - hansgrohe), Davide Ballerini (Astana Pro Team), Andrea Bagioli (Team Colpack), Stijn Steels (Roompot-Charles), Bert Van Lerberghe (Cofidis), Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli - Sidermec), João Almeida (Hagens Berman Axeon), Mauri Vansevenant, Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic), Ian Garrison (Hagens Berman Axeon)

Odešli: Philippe Gilbert (Lotto Soudal), Max Richeze (UAE Team Emirates), Elia Viviani (Cofidis), Fabio Sabatini (Cofidis), Davide Martinelli (Astana Pro Team), Enric Mas (Movistar Team), Eros Capecchi (Bahrain Merida)

NTT Pro Cycling

Přišli: Dylan Sunderland (Team BridgeLane), Max Walscheid (Team Sunweb), Michael Gogl (Trek-Segafredo), Victor Campanaerts (Lotto Soudal), Carlos Barbero (Movistar Team), Matteo Sobrero, Samuele Battistella (both Dimension Data for Qhubeka), Benjamin Dyball (Team Sapura), Andreas Stokbro (Riwal Readynez), Shotaro Iribe (Shimano Racing Team)

Odešli: Mark Cavendish (Bahrain-Merida), Julien Vermote (Team Cofidis), Tom-Jelte Slagter (B&B Hotels-Vital Concept), Scott Davies (Bahrain Merida)

EF Education First

Přišli: Ruben Guerreiro (Team Katusha-Alpecin), Neilson Powless (Team Jumbo-Visma), Magnus Cort Nielsen (Astana Pro Team), Kristoffer Halvorsen (Team INEOS), Jonas Rutsch (Team Lotto - Kern Haus), Jens Keukeleire (Lotto Soudal), Stefan Bissegger (Swiss Racing Academy)

Odešli: Joe Dombrowski (UAE Team Emirates), Nathan Brown (Rally UHC Cycling), Dan McLay (Team Arkéa Samsic)

Groupama-FDJ

Přišli: -  

Odešli: Daniel Hoelgaard (Uno-X Norwegian Development Team), Alexys Brunel (Equipe continentale Groupama-FDJ), Simon Guglielmi (Equipe continentale Groupama-FDJ)

INEOS

Přišli: Rohan Dennis (Bahrain Merida), Richard Carapaz (Movistar Team), Brandon Rivera (GW-Shimano), Carlos Rodriguez (Polartec-Kometa), Ethan Hayter, Andrey Amador (Movistar Team)

Odešli: Wout Poels (Bahrain Merida), Kenny Ellisonde (Trek-Segafredo), Diego Rosa (Team Arkéa Samsic), Kristoffer Halvorsen (EF Education First), David de la Cruz (UAE Team Emirates)

Israel Start-Up Nation

Přišli: Andre Greipel (Arkea Samsic), Dan Martin (UAE Team Emirates), Rory Sutherland (UAE Team Emirates), Hugo Hofstetter (Cofidis), Patrick Schelling (Team Vorarlberg Santic), James Piccoli (Elevate - KHS Pro Cycling), Alexis Renard, Norman Vahtra, Daniel Navarro (Team Katusha Alpecin), Jenthe Biermans (Team Katusha Alpecin), Rick Zabel (Team Katusha Alpecin), Mads Wurtz Schmidt (Team Katusha Alpecin), Alex Dowsett (Team Katusha Alpecin), Reto Hollenstein (Team Katusha Alpecin), Nils Politt (Team Katusha Alpecin), Travis McCabe (Floyd’s Pro Cycling).

Odešli: August Jensen (Riwal Readynez), Sondre Holst Enger (Riwal Readynez), Ruben Plaza (retiring), Zak Dempster (retiring).

Jumbo-Visma

Přišli: Christoph Pfingsten (BORA-hansgrohe), Chris Harper (Team BridgeLane), Tom Dumoulin (Team Sunweb), Tobias Foss (Uno-X Norwegian Development Team).

Odešli: Neilson Powless (EF Education First), Danny Van Poppel (Wanty-Gobert).

Lotto-Soudal

Přišli: Philippe Gilbert (Deceuninck - Quick-Step), John Degenkolb (Trek-Segafredo), Steff Cras (Katusha Alpecin), Jon Dibben (Madison Genesis), Kobe Goossens (Lotto Soudal U23), Stefano Oldani (Kometa Cycling Team), Matthew Holmes (Madison Genesis).

Odešli: Victor Campanaerts (Team Dimension Data), Lawrence Naesen (AG2R La Mondiale), Tiesj Benoot (Team Sunweb), Jens Keukeleire (EF Education First Pro Cycling), Jelle Vanendert (Wallonie-Bruxelles)

Mitchelton-Scott

Přišli: Barnabás Peák (SEG Racing Academy), Andrey Zeits (Astana Pro Team), Alexander Konychev (Team Dimension Data for Qhubeka).

Odešli: Matteo Trentin (CCC Team)

Movistar Team

Přišli: Enric Mas (Deceuninck - Quick-Step), Dario Cataldo (Astana Pro Team), Davide Villella (Astana Pro Team), Gabriel Culliaigh (Team Wiggins Le Col), Juan Diego Alba (Coldeportes Zenú), Einer Rubio (Aran Cucine – Vejus), Juri Hollman (Heizomat Rad-Net), Matteo Jorgenson, Sergio Samitier (Euskadi-Murias), Mathias Norsgaard (Riwal Readynez), Sebastian Mora (Caja Rural), Albert Torras

Odešli: Richard Carapaz (Team INEOS), Nairo Quintana (Team Arkéa Samsic), Mikel Landa (Bahrain Merida), Jasha Sütterlin (Team Sunweb), Winner Anacona (Team Arkéa Samsic), Carlos Barbero (Team Dimension Data), Rafael Valls (Bahrain Merida), Ruben Fernandez (Fundación Euskadi), Andrey Amador (Team INEOS).

Team Sunweb

Přišli: Tiesj Benoot (Lotto Soudal), Nico Denz (AG2R La Mondiale), Jasha Sütterlin (Movistar Team), Thymen Arensman (SEG Racing Academy), Mark Donovan (Team Wiggins Le Col), Alberto Dainese (SEG Racing Academy)

Odešli:  Louis Vervaeke (Corendon-Circus), Max Walscheid (Team Dimension Data), Tom Dumoulin (Jumbo-Visma), Lennard Kämna (BORA – Hansgrohe)

Trek-Segafredo

Přišli: Quinn Simmons (Lux Junior Cycling), Kenny Ellisonde (Team INEOS), Emils Liepins (Wallonie-Bruxelles), Alexander Kamp (Riwal Readynez), Vincenzo Nibali (Bahrain Merida), Antonio Nibali (Bahrain Merida), Juan Pedro López (Kometa Cycling Team) Michel Ries (Kometa Cycling Team), Nicolas Debeaumarché (stagiaire), Charlie Quarterman (Leopard Pro Cycling), Antonio Tiberi (Team Colpack)

Odešli: Fumy Beppu (Delko Marseille Provence), John Degenkolb (Lotto Soudal), Michael Gogl (Team Dimension Data), Fabio Felline (Astana Pro Team)

UAE Team Emirates

Přišli:  Joe Dombrowski (EF Education First), David de la Cruz (Team INEOS), Davide Formolo (BORA-hansgrohe), Max Richeze (Deceuninck - Quick-Step), Camilo Ardila, Brandon McNulty (Rally UHC Cycling), Mikkel Bjerg (Hagens Berman Axeon), Alessandro Covi (stagiaire), Matthew Beers (stagiaire), Nicolas Dalla Valle 

Odešli: Dan Martin (Israel Cycling Academy), Simone Consonni (Cofidis), Simone Petilli (Wanty), Rory Sutherland (Israel Cycling Academy)