Týmové dresy 2020: Sagan je nenápadnější

Tagy:
Týmové dresy 2020: Sagan je nenápadnější>

Zebrový vzor či montérky. V historii týmových cyklistických dresů najdeme různé úlety. V sezoně 2020 převládá v profesionálním pelotonu bílá, černá a červená barva. Většina týmů kombinuje tři barvy. Počet sonzorů uvedených na dresu se pohynuje od tří až do deseti.

AG2R LA MONDIALE

Francouzský tým už více než deset roků kombinuje na dresech hnědou, modrou a bílou barvu v různém poměru. Aktuálně dominuje hnědá barva.

ASTANA PRO TEAM

Výrazná světlemodrá barva Kazachstánu už několik roků charakterizuje dresy kazašského týmu Astana. Kombinují je s černými šortkami.

BAHRAIN – MCLAREN

Nový název, nová éra a úplně nový „look“. Tým vsadil na černé kraťasy a výraznou oranžovou barvu, která na jednom rukávu přechází do červené. Oranžová je v pelotonu znovu „in“. Kdysi byla spojená zejména s baskickým týmem Euskaltel – Euskadi.

BORA - HANSGROHE

Německý tým už několik roků kombinuje černou, bílou a zelenou s minimálními změnami mezi sezonami. Peter Sagan je v této sezoně méně nápadný než dřív. Neobléká totiž žádný speciální dres – ani mistra světa, či Evropy, ani mistra Slovenska. Fanoušci ho teď hůře poznají, ale platí to i pro konkurenty na trati při rychlých útocích.

CCC Team

Polský tým zůstává věrný oranžovo-černé kombinaci. Oranžová barva vystihuje hlavního sponzora, prodejní síť obuvi CCC.

COFIDIS

Červeno-bílé dresy a logo připomínají slunce. To charakterizuje francouzský tým. Výjimkou je mistr Evropy Elia Viviani, který si na sebe obléká bílo-modrou kombinaci.

DECEUNINCK - QUICK-STEP

Belgičani zůstávají věrní bílo-modré kombinaci, kterou pravidelně osvěžují. Tento rok je modrá na dresech týmu, který se prezentuje jako „vlčí smečka“, o něco světlejší. Její tvar na břichu má připomínat hlavu vlka.

EF PRO CYCLING

Americký tým letos pokračuje v barevné kombinaci: ružová a námořnická modrá – s drobnými změnami.

GROUPAMA-FDJ

Francouzský tým sponzorovaný francouzskými společnostmi má samozřejmě i nadále modro-bílé dresy.

ISRAEL START-UP NATION

Tým vznikl sloučením celků Israel Cycling Academy a Kaťuša-Alpecin. Bílo-modré dresy jsou proto úplnou novinkou.

LOTTO-SOUDAL

Přidání černé barvy k dosavadní kombinaci bílé a červené je jednou z největších změn v „módě“ pelotonu.

MITCHELTON – SCOTT

Australský tým pokračuje v černo-žlutých dresech.

MOVISTAR TEAM

Svělemodrý dres, výrazné logo „M“  a tmavomodré šortky, to je Movistar. 

NTT PRO CYCLING

Tým se přejmenoval z Dimension Data na NTT Pro Cycling a obléká se do nových dresů. V pelotonu je identifikujete díky tmavomodré barvě přecházející do černé.

TEAM INEOS

„Nová sezóna, stejné barvy.“ Tak uvedl britský tým svůj totožný dres, který používá od jara 2019, tedy od „rebrandu“ ze Sky na Ineos.

TEAM SUNWEB

Červeno-bílá kombinace dresů a černé šortky. To je Sunweb.

TEAM JUMBO-VISMA

Jezdci holandského týmu připomínají žluto-černou kombinací dresů včely.

TREK-SEGAFREDO

Jezdci Treku dlouhodobě oblékají jeden z nejminimalističtějších a designérsky nejčistších dresů. Jejich barvami jsou bílá, červená a černá. Novinkou je tréninkový dres ve fluorescenční žluté barvě. Santini zároveň vyrábí dresy pro tým premiérově z ekologických materiálů a z ekologické tkaniny. 

UAE TEAM EMIRATES

Dresy týmu se dost podobají dresům Treku, hlavně při televizním pohledu z helikoptéry. Rozdílem jsou bílá ramena a vlajka Spojených arabských emirátů na hrudi.