Valverde: Můj rekord bude těžké překonat!

 
 
Úvod > Blog > Valverde: Můj rekord bude těžké překonat!
 

 

  • V této části vás budeme během roku informovat o připravovaných cyklistických akcích, kterých se zúčastníme nebo které budeme sami organizovat.

 

  • V případě, že máte zájem využít tento prostor k informování ostatních cyklistů o zajímavých akcích, neváhejte nás kontaktovat. Rádi na naší stránce, která má velkou návštěvnost, odprezentujeme informace, které budou zajímavé pro všechny nadšence cyklistiky. 

Těšíme se na společné cyklistické akce!

 

 

 
 

Valverde: Můj rekord bude těžké překonat!

Pátek, 21 duben 2017

Středeční páté – a rekordní - prvenství v ardenské klasice Valonský šíp zakončil Alessandro Valverde z týmu Movistar podobně jako v předchozích případech. Finiš v pověstném závěrečném stoupání  Mur de Huy si schoval na poslední chvíli. Znovu se ten okamžik ukázal jako správný. V prudkém 1300 metrů dlouhém kopci o průměrném sklonu 9,6 % (maximum 26 %) se od soupeřů odpoutal dvě stovky metrů před cílem a přinutil druhého v cíli Daniela Martina ke konstatování: „Pokud mám Valonský šíp někdy vyhrát, asi musím počkat, až Valverde ukončí kariéru.“

Alessandro Valverde, zřejmě nejuniverzálnější cyklista současnosti, zvítězil v jednorázovém závodě „La Fléche Wallone“ poprvé již v roce 2006 ve svých šestadvaceti letech. Pak po dlouhé přestávce zaznamenal skvělou sérii čtyř prvenství v řadě v rozmezí let 2014 až 2017. Již loni překonal ve statistikách závodu založeného v roce 1936 čtvrtým „zářezem“  trojnásobné vítěze Eddyho Merckxe, Moreno Argentina a Davide Rebellina.

Letos to bylo vítězství založené na sebedůvěře, síle a skvělém týmu, který mě podporoval po celých dvě stě kilometrů. K soupeřům jsem cítil respekt, ale zároveň jsem věděl, že jsem ve velmi dobré kondici a formě. Před závěrečným kilometrem jsem se dostal do perfektní pozice za Rojasem a Morenem. Ke špici skupiny jsem se posunul až za dvojitou vlásenkou za polovinou stoupání, abych si byl jistý, že v posledních zatáčkách využiju co nejkratší dráhu do cíle. Když zaútočil Gaudu, už nebylo na co čekat a v ten okamžik jsem vsadil maximální zrychlení,“ popisuje Valverde rok co rok se opakující scénař svého oblíbeného závodu.

Každý cyklista má nějaký. „Ano, znám to tady dobře a vyhovuje mi prudký kopec na závěr. Má pro mě i tu správnou délku. Nikdo tady zatím nevyhrál ani čtyřikrát a já mám teď páté vítězství. To je skvělé. V budoucnu bude těžké tenhle rekord překonat,“ ví dobře cyklista, který v letech 2010 a 2011 nemohl závodit kvůli dopingové kauze známé jako „Operacion Puerto“.  Sedmatřicetiletý Valverde letos prožívá jaro snů – pro svůj tým Movistar vybojoval letos už 19 vítězství.  

 

Manfred Strnad, PelotonSport.cz     Foto: Movistar/Tim De Waele

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze