Valverde: Můj rekord bude těžké překonat!

 
 
Úvod > Blog > Valverde: Můj rekord bude těžké překonat!
 

Valverde: Můj rekord bude těžké překonat!

Pátek, 21 duben 2017

Středeční páté – a rekordní - prvenství v ardenské klasice Valonský šíp zakončil Alessandro Valverde z týmu Movistar podobně jako v předchozích případech. Finiš v pověstném závěrečném stoupání  Mur de Huy si schoval na poslední chvíli. Znovu se ten okamžik ukázal jako správný. V prudkém 1300 metrů dlouhém kopci o průměrném sklonu 9,6 % (maximum 26 %) se od soupeřů odpoutal dvě stovky metrů před cílem a přinutil druhého v cíli Daniela Martina ke konstatování: „Pokud mám Valonský šíp někdy vyhrát, asi musím počkat, až Valverde ukončí kariéru.“

Alessandro Valverde, zřejmě nejuniverzálnější cyklista současnosti, zvítězil v jednorázovém závodě „La Fléche Wallone“ poprvé již v roce 2006 ve svých šestadvaceti letech. Pak po dlouhé přestávce zaznamenal skvělou sérii čtyř prvenství v řadě v rozmezí let 2014 až 2017. Již loni překonal ve statistikách závodu založeného v roce 1936 čtvrtým „zářezem“  trojnásobné vítěze Eddyho Merckxe, Moreno Argentina a Davide Rebellina.

Letos to bylo vítězství založené na sebedůvěře, síle a skvělém týmu, který mě podporoval po celých dvě stě kilometrů. K soupeřům jsem cítil respekt, ale zároveň jsem věděl, že jsem ve velmi dobré kondici a formě. Před závěrečným kilometrem jsem se dostal do perfektní pozice za Rojasem a Morenem. Ke špici skupiny jsem se posunul až za dvojitou vlásenkou za polovinou stoupání, abych si byl jistý, že v posledních zatáčkách využiju co nejkratší dráhu do cíle. Když zaútočil Gaudu, už nebylo na co čekat a v ten okamžik jsem vsadil maximální zrychlení,“ popisuje Valverde rok co rok se opakující scénař svého oblíbeného závodu.

Každý cyklista má nějaký. „Ano, znám to tady dobře a vyhovuje mi prudký kopec na závěr. Má pro mě i tu správnou délku. Nikdo tady zatím nevyhrál ani čtyřikrát a já mám teď páté vítězství. To je skvělé. V budoucnu bude těžké tenhle rekord překonat,“ ví dobře cyklista, který v letech 2010 a 2011 nemohl závodit kvůli dopingové kauze známé jako „Operacion Puerto“.  Sedmatřicetiletý Valverde letos prožívá jaro snů – pro svůj tým Movistar vybojoval letos už 19 vítězství.  

 

Manfred Strnad, PelotonSport.cz     Foto: Movistar/Tim De Waele

 
 
 

 

  • V této části vás budeme během roku informovat o připravovaných cyklistických akcích, kterých se zúčastníme nebo které budeme sami organizovat.

 

  • V případě, že máte zájem využít tento prostor k informování ostatních cyklistů o zajímavých akcích, neváhejte nás kontaktovat. Rádi na naší stránce, která má velkou návštěvnost, odprezentujeme informace, které budou zajímavé pro všechny nadšence cyklistiky. 

Těšíme se na společné cyklistické akce!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze