3 tipy, jak si správně vybrat cyklistické brýle

 
 
 
  • info@proficyklodresy.cz
  • 00420 570 075 476 (9:00 - 16:00)
 
 
 
Úvod > CZ-BLOG > 3 tipy, jak si správně vybrat cyklistické brýle
 

3 tipy, jak si správně vybrat cyklistické brýle

Každý správny cyklista ví, že nejsou brýle jako brýle. A téměř každý začínající cyklista jejich výběr podcení. Přinášíme vám 3 základní rady, kterými se při výběru musíme řídit.

1. Sklíčka, sklíčka cyklistů, svítí ve tmě, cesta je tak fajn...

Nekupujete si sluneční brýle. UV filtr není  to jediné, na co musíte dbát. Na slunci  předce jen záleží. Když potřebujete brýle do slnečného prostředí, měli by jste zvolit skla hnedé nebo šedé barvy. Do  podmínek pod mrakem  zvolte žlutou barvu. A když rádi jezdíte na kole za soumraku nebo v lese, nakupujte čiré skla.

I když revma vaší babičky nesouhlasí, je jasné, že počasí nikdo  předpovídat  nedokáže. Vy samozřejmě víte, jestli se chystáte projet na kole Chorvatsko nebo upršený Island. Případně, když jezdíte na kole   jen v Čechách , kupte si skla ve všech zmíněných barvách a brýle, ve kterých si sklíčka můžete kdykoliv podle počasí vyměnit.


2.  Každý nemá nos jak Brangelina (Brad Pitt + Angelina Jolie)

Bohužel, genetika, etnická příslušnost a rasa mohou za to, že ne všechny lidské nosy jsou stejné. Někdo se narodil pod šťastnou hvězdou a jeho nosík je rozkošným drahokamem na jeho tváři a někdo má zase  smůlu, že jeho nos je pro něj nejméně oblíbeným doplňkem.

Proto se vám oplatí investovat do kvalitních brýlí s nastavitelnými opěrkami na nos. Takové brýle se zaručeně přizpůsobí každému typu tváře a nosu. Tyto opěrky  se  dají otáčet do všech stran jsou polohovatelné. Na vašem pohodlí během jízdy záleží. Vždyť si představte, že si každou chvíli budete třít otlačený nos. Takovým stylem ten kopec nevyjedete...

3.  Nezapomínejte na ochranu

V  neposlední řadě nezapomínejte, že cyklistické brýle primárně slouží na ochranu očí. Vaše orgány zraku musí chránit ne jen před slunečním žářením, ale i před různými nečistotami, hmyzem a občasným uhozením větvičky. Proto by měli být z kvalitního materiálu. Pamatujte, pořád lepší jsou mouchy mezi zuby nežli v oční bulvě.

 


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze