Návleky - Neocenitelný kousek do podzimní cyklo výbavy

 
 
 
  • info@proficyklodresy.cz
  • 00420 570 075 476 (9:00 - 16:00)
 
 
 
Úvod > Cyklo výbava > Návleky - Neocenitelný kousek do podzimní cyklo výbavy
 

Návleky - Neocenitelný kousek do podzimní cyklo výbavy

Chladná rána, sychravé dny a slunce zapadá dříve...Podzim se nám už nezadržitelně blíží a abyste si ho mohli vychutnat v plné kráse, třeba býti připraven! Proto doplňte svoji výbavu o kvalitní cyklistické návleky a nic Vám už nebude stát v cestě za krásnými scenériemi podzimu a pocitem svobody.

 

Proč se pro ně rozhodnout?

Cyklistické návleky jsou jedny z nejuniverzálnějších doplňků v silniční cyklistice. Jejich praktičnost, zpracování a novodobé materiály oceníte při jejich nasazování, nošení, ale také při jejich údržbě. Nejdůležitější výhodou návleků je rychlost, s jakou dokážete vyřešit nepohodlí jako je chlad, špatné povětrnostní podmínky nebo déšť.

 

Jak se v návlecích orientovat?

Základem výbavy každého silničního cyklisty by měly být návleky na ruce. Jsou ideální kombinací s dresem s krátkým rukávem. V chladných dnech, když mrznou kolena, jsou návleky neocenitelnými pomocníky právě pro tuto část těla. Ocení je hlavně jezdci, kteří mají problémy s koleny. Možnou alternativou jsou delší návleky na nohy, které poskytnou ochranu celým nohám. Mohou být plnohodnotnou náhradou za klasické cyklistické kalhoty a můžete si vybrat variant s technologií proti profouknutí, nepromokavý nebo zateplený.

Veškerá cyklistická obuv je navržena tak, aby byla co nejvíce vzdušná, a proto nedokáže poskytnout ochranu v podzimním nebo zimním počasí. Řešením, které udrží Vaše nohy v suchu a teple, jsou právě návleky na tretry.

 

Jak vybrat návleky?

Při koupi návleků na ruce a nohy se zaměřte na správný výběr velikosti a jejich střih. Jen dobře padnoucí návleky Vám zaručí komfort při nošení a nerušený pocit z jízdy. Návlek by měl přesně sedět, neklouzat nebo nerolovat se. Každý kvalitnější kousek má propracovaný anatomický tvar, který přesně kopíruje línii lidského těla - končetiny. Speciálně u návleků na ruce si dejte pozor, aby Vás návleky neškrtily. Při výběru návleků na tretry se lehce zorientujete - vybírejte podle velikosti Vaší obuvi.

 

Pro jakou tkaninu a zateplení se rozhodnout?

Tak jako u cyklistických dresů, i u návleků výrobci nabízí návleky s různými použitými materiály, tkaninami a technologiemi. Základem je vždy použitý elastický materiál. Zásadou při výběru návleků je nejdříve si určit, v jakých podmínkách budete návleky používat. Jednou z často používaných tkanin je Lycra. Návleky z lycry jsou tenké, jemné a lehoučké, což využijete, pokud je Vám na začátku Vaší cesty chladno, ale víte, že po krátké jízdě se tělo zahřeje a budete jej chtít zchladit. V tomto případě návleky jednoduše složíte, sbalíte a strčíte do zadní kapsy dresu. Jak praktické.

 

Míra zateplení u návleků se liší od období, na které jsou určené. Do chladných a suchých podmínek se používá například pružný materiál Thermodrytex Plus značky Sportful s flísovým vnitřkem, který poskytuje výbornou hřejivost, ochranu proti větru a komfort. V případě, že potřebujete návleky, které budou nepromokavé nebo větruodolné, je tu moderní tkanina od značky Biemme zvaná JAMPA. Je vyrobena z polyuretanu, je 100% voděodolná, větruodolná, mimořádně lehká a vysoce flexibilní. Na výběr je toho skutečně dost. Pamatujte ale, že větruodolná část na návlecích by měla být vždy primárně na přední straně, která je vystavena větru. Zadní část návleků by měla být ze vzdušného materiálu pro lepší odvádění potu.

 

Jak je nosit?

Už při výběru návleků na ruce a nohy si všímejte způsob a zpracování okrajů. Je nevyhnutné si uvědomit, že tato část Vám zajistí, aby návlek nesklouzl a bude tak pevně držet na místě. Zabezpečuje to protiskluzový pásek ze silikonu. U některých návleků se setkáte i s gumovým provedením, které Vám ale neposkytne takový komfort jako právě silikonové proužky. Zásada číslo jedna je nasazovat si je vždy tak, aby byly přímo na kůži, kdy silikonový proužek přilne k pokožce a návlek zůstane na svém místě v průběhu celé jízdy. Za druhé, dbejte vždy na dobré překrytí návleku vrchní částí oděvu (rukáv dresu nebo kalhoty).

 

U návleků na tretry se neobávejte jejich použití. Jsou navrženy tak, abyste mohli plnohodnotně používat svoji cyklistickou obuv a pedály, a aby jejich nasazování bylo co nejjednodušší. Některé modely mají pro lehčí manipulaci v zadní části umístěno zapínání na zip.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze