SK-BLOG

 
 
 
  • info@proficyklodresy.cz
  • 00420 570 075 476 (9:00 - 16:00)
 
 
 
Úvod > CZ-BLOG
 

Historie Rocky cyklodresu

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, akou evolúciou musel cyklodres prejsť aby dospel do dnešnej podoby? Nám to neustále vŕtalo hlavou, preto sme si povedali, že to zistíme. Keďže nás prekvapilo, čo všetko táto "evolúcia" obnášala, rozhodli sme sa o tieto informácie s Vami podeliť v krátkom blogu. Príjemné čítanie!

V časoch, keď bola vrcholová cyklistika v plienkach sa veľmi neprihliadalo na to, čo mali športovci na sebe oblečené. Začiatkom 20. storočia bola textilná výroba značne obmedzená, preto sa nemožno čudovať, že francúzsky cyklista Louis Trousselier celú Tour de France 1905  prebicykloval vo vlnenom tričku a napokon sa stal víťazom. Dnes nám príde predstava, že by sme na bicykel nasadli v štrikovanom svetri a snažili sa podať výkon hodný profesionála nepredstaviteľný, avšak vlnené cyklooblečenie malo svoje výhody. Vlna vlhkosť pohltila a udržala ju tak od pokožky, tiež lepšie absorbovala pot, čo bolo výhodou hlavne v lete.

 O desaťročie neskôr, čiže už okolo roku 1915 vznikol prototyp dresu ako ho poznáme dnes - so stojačikom, zipsom, buď dlhým alebo krátkym, a s praktickými zadnými vreckami. Keď to zoberieme trošičku s nadhľadom “srdce” dresu sa nezmenilo od roku 1915 a to, ako dobre to vtedajší páni vymysleli dokladá aj fakt, že tento strih zotrval viac už ako storočie. Srdce sa síce nezmenilo, čo sa však neustále mení je  materiál, z ktorého sa cyklodresy vyrábajú. Meniaci sa materiál je jedna vec, ale to, čo na drese upúta na prvý pohľad je dizajn. Určite stojí za to, spomenúť pár zaujímavých zmien dizajnu dresov v priebehu storočia, stretneme sa s rôznymi zaujímavými inováciami, elegantnými či gýčovými grafikami.

Ale o tom až v nasledujúcom článku. 

 

 

 

3 tipy, jak si správně vybrat cyklistické brýle

Každý správny cyklista ví, že nejsou brýle jako brýle. A téměř každý začínající cyklista jejich výběr podcení. Přinášíme vám 3 základní rady, kterými se při výběru musíme řídit.

1. Sklíčka, sklíčka cyklistů, svítí ve tmě, cesta je tak fajn...

Nekupujete si sluneční brýle. UV filtr není  to jediné, na co musíte dbát. Na slunci  předce jen záleží. Když potřebujete brýle do slnečného prostředí, měli by jste zvolit skla hnedé nebo šedé barvy. Do  podmínek pod mrakem  zvolte žlutou barvu. A když rádi jezdíte na kole za soumraku nebo v lese, nakupujte čiré skla.

I když revma vaší babičky nesouhlasí, je jasné, že počasí nikdo  předpovídat  nedokáže. Vy samozřejmě víte, jestli se chystáte projet na kole Chorvatsko nebo upršený Island. Případně, když jezdíte na kole   jen v Čechách , kupte si skla ve všech zmíněných barvách a brýle, ve kterých si sklíčka můžete kdykoliv podle počasí vyměnit.


2.  Každý nemá nos jak Brangelina (Brad Pitt + Angelina Jolie)

Bohužel, genetika, etnická příslušnost a rasa mohou za to, že ne všechny lidské nosy jsou stejné. Někdo se narodil pod šťastnou hvězdou a jeho nosík je rozkošným drahokamem na jeho tváři a někdo má zase  smůlu, že jeho nos je pro něj nejméně oblíbeným doplňkem.

Proto se vám oplatí investovat do kvalitních brýlí s nastavitelnými opěrkami na nos. Takové brýle se zaručeně přizpůsobí každému typu tváře a nosu. Tyto opěrky  se  dají otáčet do všech stran jsou polohovatelné. Na vašem pohodlí během jízdy záleží. Vždyť si představte, že si každou chvíli budete třít otlačený nos. Takovým stylem ten kopec nevyjedete...

3.  Nezapomínejte na ochranu

V  neposlední řadě nezapomínejte, že cyklistické brýle primárně slouží na ochranu očí. Vaše orgány zraku musí chránit ne jen před slunečním žářením, ale i před různými nečistotami, hmyzem a občasným uhozením větvičky. Proto by měli být z kvalitního materiálu. Pamatujte, pořád lepší jsou mouchy mezi zuby nežli v oční bulvě.

 


 

 
 
 

Náramek Bike For Life

Zakoupením náramku uděláte radost ne jen sobě – protože dáte světu hrdě najevo že jste zanícený cyklista, cyklistka, ale hlavně uděláte radost někomu jinému. Koupením náramku Bike 4 life totiž přispějete na dobrou věc. 100% ceny náramku bude věnován na pomoc lidem, kteří to potřebují.

Každý půlrok si vyhodnotíme Vámi zakoupený počet náramků a spočítáme sumu,kterou pomůžeme díky Vám, vybrané organizaci (dětský domov, domov sociálních služeb...) a přispějeme finančně na nákup potřebných věcí...

Samozřejmě, že Vás o všem budeme vždy  včas informovat, aby jste měli přehled o tom, komu jste pomohli.

Na výběr máte z 10 různých barev: bíla, šedá, červená, bleděmodrá, oranžová, růžová, tmavomodrá, zelená, žlutá, fialová.

Kromě barvy si můžete vybrát i velikost: S/M – 180mm, L/XL – 190mm, XXL – 202mm

My tady  v cyklodresích „testujeme“ náramky už několik dní...do pokladničky jsme vložili prvních 21 euro. Veríme, že se k nám přidáte a spolu uděláme krajší svět tým, kterí to potřebují.

 

Motivujte své děti k cyklistickým výkonům

Některé děti mají sport v krvi a neumí si bez něj představit ani jeden den. Jiné by zase nejraději proseděli za počítačem 24 hodin denně. Patříte mezi náruživé cyklisty a chcete na tento sport přesvědčit i své ratolesti? Pořádně je motivujte.

1. Vyskoušejte dětské cyklistické oblečení

Pro děti, které se věnují hokeji nebo fotbalu, je týmové oblečení samozřejmností. Hrdě nosí dresy svého oblíbeného týmu nebo hráče. Motivujte je podobným způsobem i při cyklistice. Dětské cyklistické oblečení se vyrábí v barvách těch nejlepších cyklistických týmů. když máte menší děti, které uvítají hravé oblečení, máme pro vás řešení. Cyklistické dresy se vyrábí i s potlačí lega, zvířátek nebo jiných abstraktních motivů.

2. Hravá cyklistická přilba

Hlavně menší potomci určitě ocení hravé a veselé cyklistické přilby. Takovým způsobem si lehce doma vychováte cestní příšerku nebo nežnou cyklistku. Detské cyklistické helmy hýří všemi barvami a dívčími vzory jako jsou motýlci nebo srdíčka. Kromě toho, že dobře vypadají, plní i důležitou ochrannou funkci. Každá přilba obsahuje síťku proti hmyzu a větrací otvory pro pohodlné nosení.

3. Připravte pro ně cyklistický zážitek

Děti jsou sice soutěživé, ale více než vidina vítězství je motivuje odměna. Připravte pro ně dobrodružnou trasu. Napřed si ji s detmi projdite. Ukažte jim, kde se zastavíte a uděláte si piknik, případně pauzu. Skuste vybrat místa s pěknou přírodou aj inými zajímavostmi. 

4. Ukažte dětem cyklistický vzor

Samozřejmě, že najvětším cyklistickým vzorem pro své děti budete vy. Nikdy však není na škodu ukázat  skvělého profesionálního sportovce. Představte dětem jeho začátky, pády a úspěchy. Svým nadšením pro určitý cyklistický tým nebo sportovce, dokážete nakazit i ratolesti. 

Nejznámějším cyklistou u nás je nepochybně Peťo Sagan. Dětem můžete přiblížit i jeho příběh. Peter paradoxně nezačal hned s cyklistikou, ale s  fotbalem. Po několika týdnech ho však přestal bavit a vyzkoušel kolo. Své první cyklistické závody vyhrál, když mu bylo jen 7 let. I takéto sportovní začátky dokážou být pro děti zajímavé a motivační. 

 

 

Hledáme cyklopár!

Podělte se s námi v komentáři o vaši zamilovanou fotografii a zapojte se do naší soutěže.
Vyhrajte pro sebe a svou polovičku krásný cyklodárek!


Pro něho jsme připravili hobby dres dle vlastního výběru a ona se poteší hand-made náušnicím a stylovým ponožkám.  

PS: I vášnivý cyklista se svým kolem může tvořit “zamilovaný” pár 

Soutěž proběhne na naší FB stránce od 1. 2. 2016 a losovaní se uskuteční 14. 2. 2016. Když se chcete zapojit do soutěže, vložte svůj příspěvek do komentáře pod post, který informuje o soutěži. 


 

 

5 tipů, jak se připravit na kole v zimě

Ani v zimě se nemusíte vzdávat své oblíbené sportovní aktivity. Cyklistika v zimě může být stejným požitkem, jako její letní varianta. Stačí se připravit na chladnější počasí, mráz a všechno zvládnete levou zadní. 

1. Pořádně se oblečte

Klíčem k zimní cyklistice je oblečení. Spíš, než dresy s krátkým rukávem, vás před chladem ochrání zateplené cyklistické sety. Speciální zimní cyklistické oblečení má termo izolační vlastnosti. To znamená, že během cyklistiky vám bude neustále příjemně a ani nejmenší mráz nepronikne přes jeho vlákna. Kromně toho oblečení určené na cyklistiku v zimě obsahuje speciální ALO membránu, která chrání jezdce před poklesnutím teploty. Nemůže se proto stát, že po zeskočení z kola vám začne být chladno. Svůj zimní outfit můžete zakončit cyklistickou bundou, která má podobné vlastnosti. 

2. Udělejte ze zimní cyklistiky zábavu

Když si myslíte, že cyklistika v chladnejším počasí je nuda, velmi se mýlíte.  Všechny trasy, které máte v malíčku, se v zimě mění. Musíte se přizpůsobovat počasí a  jiným povětrnostním podmínkám. To, co jste přes léto považovali za snadnou zákrutu se přes zimu může zmněnit na nezdolatelný úsek. Nebojte sa naskočit na kolo a prozkoumejte staro-nové trasy. Možná při objevování najdete cesty, které jste během jara a léta vynechali. 

 

3. Chraňte své ruce

Přes zimu nám mráz nejvíce vyštípe ruce. Při jízdě je musíme chránit  několikanásobně. Proto nikdy nezapomínejte na cyklistické rukavice. Ty jsou využitelné během celého roku. Chrání nás nejen před otlaky, ale pomáhají i při manipulaci s kolem během jízdy. Speciální zimní provedení je odolné proti větru, vlhku, ale má i izolační vlastnosti. Udrží naše ruce během delší nebo kratší jízdě na kole v teploučku. 

4. Ve dvojici to jde lépe

Jestliže se bojíte jezdit po sněhu sám, případne sólo cyklistika není  pro vás dostatečnou motivací, vyberte si cyklistického partnera. Ve dvojici to jde předce lépe. Můžete se navzájem motivovat k  lepším výkonům. Po těžké námaze si spolu vychutnáte i zasloužené občerstvení. 

 

5. Cyklistická přilba je základ

Cyklistická přilba by měla tvořit základ výbavy každého cyklisty. Ochrání nás při pádech a nehodách. Zdraví máme jen jedno, proto by jsme si ho měli chránit. Ještě víc by sme na bezpečnost měli myslet během zimních měsíců. Cesta je pokrytá sněhem a ledem. Nikdy nevycházejte z domu bez svojí přilby. 
 

 

 

 

Cyklisti nepoznají zimní spánek

Ježdění na kole se považuje za letní sportovní aktivitu. Profesionální jezdci však neodloží kolo do sklepa ani v chladnejším počasí. Zajímalo vás někdy, co vlastně ti cyklisté v zimě dělají?

Příprava na další sezonu

Cyklisti na rozdíl od medvěďů nepoznají zimní spánek. Během chladnějších měsíců se poctivě připravují na další sezonu. Vidina oddychu je sice lákavá, ale jarní sezona se nekompromisně blíží.  

Profesionálni jezdci v tomto období migrují do teplých krajin. Místa, jako je Amerika nebo Španělsko nabízí vhodné podmínky na cyklistiku během celého roku. Zimní měsíce neslouží jen na přípravu. Na celém světě se koná mnoho cyklistických soutěží, které jsou určeny pro profesionáli, ale i amatéri. V Austrálii se pravidelně organizuje Cycling Express Eildon, který je určen pro všechny cyklistické nadšence.

Kde trénovat u nás?

Když se vám nechce cestovat s kolem přes půl zeměkoule, klidně zůstaňte doma. Existují dva jednoduché způsoby, s kterými nevyjdete z cviku ani během zimy: stacionární kolo a čerstvý vzduch.

Chodíte do posilňovny? Stacionární kolo sice nedokáže nahradit klasickou cyklistiku úplne, ale dokáže se jí alespoň trochu přiblížit. Vyskoušet můžete i spinning. Ježdění na kole v sedě nebo v stoji provětrá každý sval. Na kolech je možné nastavit stoupání, zátěž nebo rychlost. 

Druhým způsobem, jak se nevzdát cyklistiky úplně, je vyraziť na cesty. Samozřejmně, když je na cestách náledí a  za oknem sněhová kalamita, musíme jízdu  odložit. Pokud to však podmínky dovolují, nic nám nebrání užít si jízdu zasněženou krajinou. Nejdřív se však porřádně připravte. 

Povinná zimní cyklistická výbava

Zimní cyklistika se od  letní mírně liší. Připravit na ni však musíte nejen sebe, ale i svého pomocníka s dvěma koly. Nejdůležitější je oblečení. Určite oceníte oblečení s termo regulací, případně více vrstev. Speciální cyklistické oblečení obsahuje ALO membránu, která zabraňuje poklesu telesné teploty. Povinnou výbavou jsou i zimní cyklistické rukavice.

Na zimu přezouváme pneumatiky na autech. Stejně se staráme i o svá kola. Nejvhodnější je na jízdu po snehu, samozřejmně, horské kolo. Ty cestní můžete vylepšit pomocí špeciálního pláště, který je na sníh určený. Před jízdou si vyskoušejte i cyklistickou školu smyku na bezpečném a známém místě.

 

Proč jsme nejlepší

V tomto blogu by jsem rád představil výhody nákupu v našem eshope a hlavní rozdíly, ve kterých se snažíme lišit od konkurence. 

V posledních letech přibylo mnoho prodejců cyklistického oblečení a často rozhodnout se jen na základě obrázku produktu nestačí, hlavně když stručný opis a obrázek výrobku jsou velmi podobné, resp. stejné. 

Naše produkty spravidla dělíme do dvou kategorií: PROFI a HOBBY,  v skratce označení mají výrobky, které kupujeme přimo od výrobců jako Castelli, Sportfull, Trek, Sugoi, Nalini, Santini, Oakley, Elite, Giro, Kask, Rudy Project, Sidi, Shimano, Tacx a mnoho dalších, jako jsou výrobky od našeho dlouholetého partnera - společnosti JENNIES, která se specializuje na výrobu cyklistického oblečení, doplňků a replik dresů PRO tour cyklistických týmů. Zároveň JENNIES obléká reprezentační cyklistické tými Taiwanu, Malajzie a množství regionálních týmů nebo zeskupení. 

Mimořádně oblíbené díky výbornému poměru kvalita/cena jsou především výrobky z kolekce HOBBY, proto by jsme Vám rádi představili hlavní přednosti: 

1)    Při všech HOBBY dresech kolekce 2015 a 2016 používáme PRO zipy YKK

Cyklistické zipy YKK jsou vyráběné japonskou společnosti s dlouholetou tradicí, jsou nesporně jedni z nejkvalitnejších na trhu. Zipy jsou spolehlivé, pevné a vynikají dlohou životností. Na zuby a bežce se používá slitina zinku a mědi v pŕesném poméru pro perfektní funkčnost zipů. Téměř žádný outdorový výrobce světové úrovně nepoužívá jiné zipy než YKK.  

2)    Cyklistické nohavice HOBBY kolekce 2015 a 2016 jsou vybavené PRO gélovými cyklistickými vložkami

Gélové vložky BLUE GEL SILICON PAD PROFESSIONAL jsou mimořádně komfortní a přispůsobivé, užijete si s nimi maximální pohodlí z jízdy. Jsou určeny pro každodenní použití, jejich speciální ergonomické tvarování umožňuje optimální posed při delší ale i intenzívní kratší jízdě. Vnitřní gelové tlumící zóny zabezpečí dostatečné pohodlí při zachování potřebné tuhosti v sedaci části. Samozřejmostí je u našich cyklistických gelových vložkách antibakteriální úprava.  

3)    Kvalita materiálu a provedení

Při výrobě většiny dresů se používají nejnovější a nejkvalitnější materiály SK FABRIC (100%Polyester; 110GSM ) a GRID PROFESIONAL FABRIC ( 100%Polyester; 145GSM ). Už standardem jsou silikonové protišmykové pruhy na spodní části dresu a nohavicích. Novinkou pro sezonu 2015 byl nový odvětrávací díl použitý na dresech pod pažemi. 

4)    Hobby sety máme na skladě

Máme víc než 10 000 položek na skladě, v případě když si objednáte v pracovní den do 12:00, garantujeme doručení zboží následující pracovní den kuriérskou společností. 

5)    Zákaznícký servis

V případě když si nevíte poradit, nebo se potřebujete cokoliv zeptat, je možné nám zavolat nebo napsat a vždy dostanete promptní a odbornou odpověď. Uvědomujeme si, že ne každému sedne cyklistický set na poprvé, proto umožňujeme našim zákazníkům výměnu zboží i po zákonní 14 denní lhůte. Snažíme se, aby každý zákazník cítil, že je pro nás jeho spokojenost s nákupem velmi důležitá. 

Doufáme, že jsme Vám tímto blogem pomohli se trochu zorientovat v naši široké nabídce.

Autor: Peťo

 

10 skvělých nápadů pro vánoční dárek

Ještě uvažujete o tom, čím tento rok překvapíte své blízké? Ze všech stran se na vás hrnou různé nabídky a kolem výběru dárku je celá věda. My vám přinášíme stručný přehled dárků,které zaručeně potěší a motivují k lepším cyklovýsledkům!

DÁREK, KTERÝ POTĚŠÍ

1. Cyklistické náušnice: Když by si někdo myslel,že šperky a cyklistika k sobě nejdou je na velkém omylu! Máme pro vás krásnou hand-made novinku originálních náušnic. Potěšte své něžné polovičky,kamarádky,nebo sami sebe.Ke každému dresu najdete pár správných náušnic.  

2. Cyklistické ponožky: Co by byli Vánoce bez ponožek pod stromečkem! Snad praktičtější dárek ani neexistuje: potěší, zahřeje a zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Hlavně když jsou s logem oblíbeného týmu.

3. Zimní cyklistické rukavice: Nadšeného cyklistu nezastaví ani třeskoucí zima. Proto  nesmí chybět kvalitní zimní cyklorukavice, díky kterým budou ruce v teple a svým provedením dovolují ovládat smarthone.  

  

 

DÁREK, KTERÝ DOBŘE POSLOUŽÍ

4. Cyklovak: Na cyklotúry musíme chodit dobře připraveni. Výborně poslouží speciální cyklovak (camelback), který splňuje všechna očekávání. Nechybí praktické kapsy a zároveň tvar, který se přispůsobí sedu na kole. Najdete ho u nás v různých barvách a variantách.

5. Dres / Zimní Hobby set: Co nejlépe motivuje nadšeného cyklistu? Správně Cyklooblečení. Nemusíte nikam chodit,stačí  prohlédnout náš e-shop a určitě narazíte na takový dres, který vás osloví.

6. Cyklistická helma: Myslite na bezpečnost i během nejkrásnějších svátků v roce. Nenechejte nic na náhodu a obdarujte své blízké praktickým a skutečně potřebným dárkem.Cyklohelmou nic nepokazíte.

  

 

DÁREK, NA KTERÝ SE NEZAPOMENE:

7. Cyklistické boty: Pro velkého cyklonadšence jsou boty (tretry) nevyhnutnou výbavou. Podívejte se na náš e-shop a zkuste porozmýšlet ,které boty by vašeho blízkého potěšili. Garantujeme vám, že na takový dárek se několik let nezapomene!

8. Brýle: Náročný cyklista si potrpí na kvalitu a na ni si potrpíme i my.Oči máme jen jedny, proto si je musíme chránit vždy , když to jde. Profi cyklobrýle v různých barvách a tvarech najdete jen u nás.

9. Profi set: Skutečný fajnšmekr cyklistiky, kterého výkony se blíží k těm profesionálním
si zaslouží i profesionální oblečení. Potěšte svého blízkého unikátním dárkem v podobě kvalitního profi cyklosetu. který vydrží i náročné podmínky skušeného cyklisty.

  

Bonus:

10. Dárková poukázka: Netroufáte si odhadnout velikost nebo oblíbený tým vašeho blízkého? Netrapte se výběrem. Darujte praktickou poukázku v různých cenových relacích a obdarovaný si sám z našeho e-shopu vybere co se mu zalíbí. Poukázkou rozhodně nic nepokazíte. 

Když by jste chtěli vlastní dizajn, náš grafik Vám rád pomůže a navrhne poukázku podle Vašich představ. 

 

 

Cyklistický set v zimě

Náš zákazník Pali se po otestování zimního cyklistického setu rozhodl využít možnost našeho cykloblogu a podělit se o své dojmy.


Jistě to znáte: ,,skončí léto, i to babí“ a někteří z vás stojí před vážným rozhodnutím: uschovat nebo neuschovat své kolo do garáže?!“ Většina cyklistů to bere „sportovně“ a dobrovolně přejde v zimních měsících do běžeckého modu, čím se udržují v kondici jakou si přejí. Najdou se však i takový (můj případ), kteří by své kolo nejraději osedlávali co nejdéle, a tak hledají adekvátní oblečení.

Podobnou dilemu jsem tuto sezonu řešil i já, proto jsem se rozhodl kontaktovat proficyklodresy.cz. Doporučený mi byl zimní cyklistický set SKY, který by svou materiálovou výbavou a funkčními prvky měl zvládnout i nižší teploty (8-10˚C) a zimní rukavice značky Castelli.

V chladnějším podzimním počasí se set výborně osvědčil a člověk se v něm cítí pravdu příjemně. Zip na dresu je v tomto případě po celé délce, to poskytuje maximální izolaci a ochranu před profouknutím. Bez problémů ho můžete obléci na své funkční prádlo nebo na libovolnou tenkou vrstvu teplího oblečení. Ani v tomto případe neriskuji jakýkoliv únik vlhkosti a i teplota těla zůstává díky vložení ALO membráně na požadované úrovni. Používáním tohoto zimního setu se prodlpouží můj cyklistický rok minimálně o další 3 měsíce. Příchodem opravdu tuhých zimních měsíců, je už opravdu lépe vsadit na zateplenou bundu, nebo jiné hřejivé doplňky dle vlastního uvážení, nebo přece jen přesedlat na mírňejší „otáčky“ a obout si běžecké tenisky.

Rukavice dokonale lemují prodloužený rukáv zimního dresu a zabraňují jakémukoliv profouknutí. Jejich funkční prvky v oblasti vnitřní strany prstů potěšili nejen při ovládaní kola, ale dnes už stále více preferovanímu pomocníku na cestách, kterým je smartphone. V rukavicích jsem dokázal bezproblémově přijímat hovory, ale i řešit běžní nastavení v mobile.

Prodloužená 30-ti měsíční záruka určitě potěší, ale doufám, že ji nebudu potřebovať. Svojí zimní výbavu jsem si objednal tradičně přes internet, zaplatil pay palom a už na druhý den jsem byl v sedle. S takovým servisem jsem byl maximálně spokojen.

 

Cyklo návleky nejsou jen módní doplněk

Cyklo návleky si postupně našli své místo v základní cyklistické výbavě. Profesionální cyklisté je používají nejen v zimě, ale i v létě. Když se jednou přesvědčíte o jejich funkčnosti, získají si i vaši pozornost.  

Návleky na ruce i nohy 

Při jízdě v dresu s krátkým rukávem a kraťasy vás může nečakaně překvapit chladné počasí. Tehdy jsou cyklo návleky na ruce i nohy spolehlivým pomocníkem. Jsou skladné, takže je jednoduše schováte do batohu, ale i do zadní kapsy na cyklistickém dresu.

Jejich navlíkání je díky elastické lycře rychlé a bezproblémové. Jsou vysoce elastické, ale zároveň se přispůsobí anatomii vašich ruk a nohou. Čím se zabezpečí spolehlivá ochrana před teplem i chladem vašich končetin. Na jejich obou koncích se nachází pogumovaná část. Guma slouží k tomu, aby návleky drželi na místě a v průběhu jízdy nesklouzli.  

V léte chladí, v zimě hřejí

Cyklo návleky se nenosí jen v zimě. Existují návleky, které můžete využít kdyť je teplejší ale i chladnější počasí. Návleky, které jsou určeny na letní cyklistiku nás ochrání před prudkým sluncem. Některé z nich obsahují speciální chladící složku. V horkém letním počasí nabízí příjemné osvěžení.

Chladné počasí během jarné nebo podzimní cyklistiky dokáže potrápit nejednoho profesionála. Hřejivé návleky vyrovnávají teplotní změny a ve vašich sportovních výkonech vám už nic nebude bránit. Kromě toho jsou naše klouby náchylné na chlad a můžete velmi lehce prochladnout. Cyklo návleky určené do chladňejšího počasí představují i prevenci proti těmto nepříjemným zápalům.  

Různé barvy a provedení 

Cyklo návleky nemusí bít do očí. Pokud patříte mezi zástance klasické černé barvy, příjdete si na své. Návleky však můžete zladit i k barevným cyklo dresům a kraťasům.

Kromě klasického černého a bílého provedení se návleky vyrábějí i v barvách cyklistických týmů. Týmové cyklo návleky mohou být pěkným spestřením cyklistického oblečení, ale i vhodným spůsobem prokázání svého sportovního ducha.

Pokuď patříte mezi fanoušky Tour de France, určitě oceníte návleky z této série. Vybrat si můžete  z puntíkových, zelených nebo žlutých návleků na ruce.

 

4 věci, které nesmí chybět v základní cyklistické vybavě

Na ceste můžeme potkat mnoho začínajících jezdců. Patříte k nim? Víte, čo patří do základní cyklistické výbavy?

 

1. Nepodceňujte cyklistické dresy

Jezdit na kole v obyčejném tričku a kraťasích může být pohodlné. Vyskoušeli ste už nekdy jezdit v cyklistickém dresu? Cyklistické dresy mají proti obyčejným trikům několik výhod. Nepropouští vodu ani pot. Místo toho, aby vlhkost absorbovali, tak ji odráží.

Podobně to funguje i s vetrem. Pokud chcete ventilaci, jednoduše si rozepnete zip. Zadní část   je prodloužená a nacházejí se na ní kapsy. Na vrchu kapsy je gumička, která slouží na jednoduchou manipulaci s odloženými maličkostmi. Lehce si můžete v průběhu jízdy vytáhnout proteinovou tyčinku nebo jinou drobnost.

 

 

2. Nezapomínejte na přilbu

Kolo je jen véc, ale zdraví si za peníze nekoupíme,Podceňovat by sme neměli především vlastní bezpečnost. S nákupem kola přichází automaticky i přilba. Jej nosení se často podceňuje. Pravděpodobnost, že se zraníte pri přesuně městem je nízká, ale ne nulová.

Přilby jsou pro děti a mládež do 15 let povinnou cyklistickou součástí. Když se chystáte na delší trasu mimo města, přilba je první věc, na kterou by ste neměli zapomenout. Pro všechny cyklisty je totiž povinná.

Kvalitní přilba by měla mít jednoduchý zapínací systém a vybíratelnou výstelku. Kromě toho se v ní musíte cítit pohodlně. Když vás přilba příliš tlačí, raději sáhnite po jiné. Do té správné by se měli bez problémů vejít dioptrické nebo sluneční brýle.

U nás nájdete přilby pro dospělých, nezapomíname však ani na děti.

 

3. Dodržujte pitný režim

V průběhu sportovní aktivity je důležité dodržovat pitný režim. Během teplých dní by sme měli denně vypít minimálně 1,5 litru vody. Při cyklistickém výjezdu je třeba přijmout 2-3 dcl tekutin. Důležitý je pravidelní přísun tekutin po celý den.

Výborným pomocníkem na cyklo výletech je cyklistická lahev. Dostaneme ji v různých barevných provedeních i tvarech. Některí mají speciální ergonomické tvarování, které zabezpečí lepší držení. Lahev můžeme během jízdy kdykoliv vytáhnout a pohodlně se z ní napít.

S příchodem zimy můžete klasickou cyklo lahev vyměnit za  termo lahev.

 

4. Vyskoušejte cyklistické rukavice

Cyklistické rukavice slouží nejen na ochranu ruk, ale přispívají i k lepší kontrole nad samotným kolem. Díky nim je jízda plynulá a pohodlnější. Kromě toho je určitě oceníte i v chladných dnech.

Rukavice jsou vyrobeny z elastického materiálu, který zabezpečí jejich vysokou přilnavost na vaše ruce. Kromě toho obsahují i antibakteriální složku. Zladit je můžete se svým cyklosetem, například v barvách vašeho oblíbeného cyklistického týmu.

Je jen na vás, co si zařadíte do své cyklistické výbavy. Myslet by ste však měli na základní prvky, které vám pomohou nejen zlepšit svoje schopnosti, ale ochrání i vaše zdraví.

 

 

Vyhnite se cyklistickému módnímu faux pas

Obyčejným tričkám a kraťasům odzvonilo. Mezi výbavu každého amaterského, nebo profesionálního cyklistu patří cyklistické oblečení. Víte, jak si správně vybrat a předejít módnímu faux pas?

Mužské cyklistické oblečení

Muži ve všeobecnosti nesnáší nakupování. Nákupní centra navštěvují jen se svými polovičkami, a i to raději čekají na lavičce před obchodem. Víc než na vzhled oblečení se zaměřejí na jeho funkčnosť.

Při cyklistickém oblečení si dávají pozor na materiál, z kterého je vyroben. Polyester dokáže lépe odrážet vlhkost a je vhodný téměř do každého počasí. V polyesterovém oblečení nás nepřekvapí déšť ani spalující sluneční louče. Kvalitní dres pro ně obsahuje zip a zadní kapsy, kde si můžou uschovat proteinovou tyčinku.

Muži jsou patrioti. Jsou věrní týmu, ktorému fandí a neváhají si koupit jeho dres. Funguje to tak v kopané, ale i v cyklistice. Na výběr mají nejen dresy svého týmu, ale i hotové cyklosety. Pri nich se nemusí trápit se zladěním vrchní a spodní části.

 

 

 

Ženské cyklistické oblečení

Něžnejší pohlaví se chce v oblečení cítit příjemně, ale hlavně dobře vypadat. Samozřejmě je pro ňe taktéž prvořadá funkční stránka oblečení. Každá drobnost navíc představuje benefit, který je přesvědčí ke koupi oblečení.

Ženské cyklistické nohavice mají různou délku a jsou určeny na teplejší, ale i chladnější dny. Černou sice nic nepokazíte, ale ani taková výrazná červená není na zahodění. K nohavicím se dá jednoduše zladit dres. Kromě různých barev jako je modrá, červená, zelená, existují dresy se vzory, například s květinkami. Květinkové dresy jsou určené pro všechny romantické cyklistické duše.

Poznáte cyklistické módní faux pas?

Profi i hobby cyklistické oblečení podléhá módnímu drobnohledu. Víc než na vzhled se v tomto případě soustřeďují na samotné nosení oblečení.

Mezi největší módní faux pas se zařazuje zastrčený cyklistický dres v kraťasích. Zapamatujte si jedno pravidlo: Zakasat jen když nosíte pásek! Druhým extrémem je krátký dres. Při jízdě na kole nabízíte kolemjdoucím krásný pohled na vaše kříže. S profesionálním oblečním se tomuto menšímu trapasu lehce vyhnete, cyklistické dresy majú totiž prodlouženou zadní část.

Při výběru profi nebo hobby cyklistického oblečení je potřeba zvážit jakému druhu cyklistiky se věnujete a co od dresu očekáváte.

   

 

Proč by měli všichni cyklisti nosit dresy?

Začínajíci cyklisti často neřeší, co by si měli obléct. Pri jízdě na kole jim postačí stare, volné tričko a kraťasy. Cyklistické oblečení považuji za (v případě mužů) nemužné a příliš obtáhnuté. Ale když jednou vyzkoušíte cyklistický dres, nebudete ho chtít nikdy svléknout.

 

Proč si vybrat cyklistický dres

Cyklistické dresy zabezpečují comfort při delších, ale i kratších trasách. Kromě pohodlí poskytují i jiné benefit. Jsou větruvzdorné, odolné proti vlhkosti a mají ventilaci. Když vemete dresy do ruky, může se vám zdát, že jsou vyrobené z bavlny. Tenká a jemná látka je však polyester. Ten zabezpečí, že dres je průdušnější a hlavně vlhkost odráží namísto toho, aby ji absorboval. Odolnosť vůči vlhkosti je nejdůležitější charakteristikou dresu. Díky ní je jízda na kole pohodlňejší i přes pot, déšť nebo teplo.

 

Jak vypadá správný dres

Při výběru dresu nezapomeňte na délku zipu. Ta je na různých dresech jiná. Na trhu můžete najít dresy, které mají zip jen pár centrimetrů. Jeho úlohou je zabezpečovať ventilaci. Ta se dá regulovať podle polohy, do které zip rozepneme. Když chcete menší proudění vzduchu, rozepnete ho jen pár centimetrů. Naopak během teplých dnů ho můžete rozepnout po celé délce.

Tradiční dresy mají na zadní části praktické kapsy. Nacházejí se nad výškou pasu. Když si do nich schováte i néco těžší, věci se vám nebudou zasekávat o sedátko kola. Kapsy jsou otevřené a vrch je elastický. Během jízdy se tak jednoduše můžete natáhnout dozadu a vytáhnout si nejakou drobnost pod zub, případně klíče. Zadní část dresu je proti pŕední predloužená. Chrání vám kříže a budete mít lépe přístup ke kapsám.  


Pestrá nabídka dresů z kolekce 2015

Vyberte si dres z Tour de France

Dresy nemusí být jen nudné. Krommě různých barevných provedení si můžete vybrat I dres svého oblíbeného cyklistického týmu. Jestli fandíte týmu Sky, Movistar nebo Tinkoff Saxo, řekněte to dresem :-)

Fanoušci nejpopulárňejších závodů Tour de France si můžou vybrat z nabídky puntíkového dresu určeního pro nejlepšího vrchaře, zeleního pro nejúspěšnejšího sprintera a nakonec z krále všech dresů – žlutého, který nosí nejlepší jezdec závodů v celkové klasifikaci. Vítězem letošního Tour de France v bodování sprinterů se stal Peter Sagan.


Rozdíly mezi Profi a Hobby dresy

Profi nebo Hobby dres?

V naši nabídce najdete dresy určené pro profesionální jezdce, ale i pro hobby sportovce.

Hobby dresy jsou zákazníkem nejoblíbenější a doporučujeme jejich koupi sportovcům, kteří ročně najezdí míň než 3000km. Hobby dres obsahuje gelovou vložku a je složený z polyesteru a elastanu.

Profi dresy jsou vyrobené profesionálními výrobci sportovního oblečení a jsou složené z nejmodernějších materialů.

 

Máte svůj oblíbený cyklistický tým?

Tour de France je za nami. Žltý, bodkovaný a zelený dres je rozdaný. Vyhlásili sa najlepšie tímy a nezostáva už nič iné, len tešiť sa na ďalší ročník. Pripravte sa na ďalšiu sezónu s cyklistickým dresom vášho obľúbeného tímu. 

Movistar

Najlepším tímom 102. ročníka sa stal Movistar Team. Za tento tím jazdí druhý najlepší cyklista tejto sezóny Nairo Quintana. V celkovom hodnotení získal biely dres určený pre jazdcov do 25 rokov a obsadil 2. miesto v klasifikácií o vrchársky bodkovaný dres.

V tohtoročnej sezóne Tour de France zaznamenali rovno dvojnásobný úspech. Okrem Naira vystúpil na stupeň víťazov aj ich ďalší jazdec Alejandro Valverde. Ten skončil v celkovom hodnotení na perfektnom treťom mieste. Tím Movistar sa tak zaslúžene stal kráľom celej cyklistickej súťaže.

Cyklistické dresy Movistar sú charakteristické modro-zelenou kombináciou. Sú vyrobené zo vzdušného a rýchloschnúceho materiálu. Výhodou je ich antibakteriálna zložka. Nosiť ich môžu páni, ale aj dámy. 


Najlepší tím Tour de France 2015

Hobby a Profi dresy tímu Movistar nájdete v našom eshope tu.

Sky

Druhú priečku celkového hodnotenia obsadil britský profesionálny cyklistický tím s názvom Team Sky. Jeho najpopulárnejším jazdcom je Brit Christopher Froome. Ten sa stal celkovým víťazom tohtoročnej Tour de France. Zažiariť sa mu podarilo aj vo vrchárskej súťaži, v ktorej získal prvé miesto.

Chris Froome patrí medzi miláčikov publika. Žltý, víťazný dres si obliekol po ročnej pauze. V sezóne 2014 mal Chris smolu a ocitol sa v nepríjemnej kolízií s ostatnými jazdcami. Z pretekov tak musel kvôli zraneniam odstúpiť. V roku 2013 mu však šťastie prialo a stal sa víťazom slávnych pretekov Tour de France.

Cyklistické dresy tímu Sky sú čierno-modrej farby. Majú vysokú mieru elasticity, ktorá zabezpečuje maximálnu priľnavosť k vášmu telu. Farebným prevedením, ale aj strihom sú vhodné ako pre pánov, tak aj dámy.  


Spoločnosť Lego vystihla tím SKY priam dokonale :-)

Hobby a Profi dresy tímu Sky nájdete v našom eshope tu.

Tinkoff Saxo

Tinkoff Saxo je na Slovensku bez pochýb najobľúbenejší tím. V jeho drese jazdí aj žilinská superhviezda Peter Sagan. Peter sa prvýkrát objavil na Starej dáme (TdF) v roku 2012. Odvtedy ovládol šprintérsku tabuľku.

Už štvrtýkrát po sebe zvíťazil v bodovacej súťaži o zelený dres. V celkovom hodnotení súťaže sa umiestnil na 46. mieste. Jeho nemenej známy spolujazdec Alberto Contador skončil na 5. priečke. Peťo sa umiestnil aj v top 10 jazdcov do 25 rokov, ktorí bojujú o biely dres

Dres tímu Tinkoff Saxo má rovnako zips po celej dĺžke a tri zadné vrecká na schovávanie drobností. Okrem klasických farebných prevedení je k dispozícií aj dres so slovenským znakom.


Nezdalo sa aj Vám, že Peto Sagan slapal tento rok ako za troch? 

Hobby a Profi dresy tímu Tinkoff-Saxo nájdete v našom eshope tu.

Trek Factory Racing

V tomto ročníku patrí medzi populárne tímy aj Trek Factory Racing. Tím vznikol spojeným tímov Radio Shack a Trek Leopard v roku 2010. Ani tento rok sa im nepodarilo vyhrať žiadnu etapu a v celkovom poradí skončili až na 11. mieste, no ich dresy patria medzi najobľúbenejšie spomedzi zákazníkov nášho eshopu.           

Z ich radov sa najviac vyznamenal Fabian Cancellara, ktorý sa aj tento rok obliekol do žltého dresu (predtým 2012), no nepríjemný pád mu zabránil nosiť ho viac ako jednu etapu. V minulosti okrem Fabiana nosil žlté tričko aj Jan Bakelants.


Krásne dresy, čo poviete?

Hobby a Profi dresy tímu Trek nájdete v našom eshope tu.

Ostatné tímy

Medzi populárne tímy s krásnymi dresmi patria aj BMC, Etixx Quick Step či Astana.

Zoznam 10 najlepších tímov tohtoročnej Tour de France aj s najdôležitejšími štatistikami nájdete v tabuľke pod textom. [zdroj: Tour de France]

  Cyklistický dres Tím Počet víťaztiev Dokončilo jazdcov
1. Movistar - 8
2. Sky 1 8
3. Tinkoff-Saxo 1 6
4. Astana 1 7
5. MTN-Qhubeka 1 8
6. AG2R 2 7
7. Europcar - 9
8. BMC 2 7
9. IAM - 8
10. Lotto NL-Jumbo - 9
 

na

Uplynulý víkend (25-28. Jún) sa konali v Žiline spoločné majstrovstvá Slovenska a Česka v cyklistike. Do Žiliny zavítali zvučné mená cyklistiky ako bratia Saganovci, Roman Kreuziger či Leopold König. Tím Cyklodresy.sk na cyklistickej akcii tohoto formátu nemohol chýbať.

Prvý úspech nášho Peťa Sagana v časovke sme si vychutnali prostredníctvom internetu popri vybavovaní Vašich objednávok a telefonických, či e-mailových dotazov. V sobotu sme spoločnými silami pripravili tovar pre náš stánok, ktorý sa neobišiel bez dresov Sagan Tinkoff, Sagan Cannondale 2014 a momentálne najpopulárnejších dresov značky Trek doplnených o BMC, SKY a mnohé iné. Posledné voľné miesta sme vyplnili cyklistickými rukavicami, návlekmi, ponožkami či obľúbenými fľašami tímov Tour de France.

V nedeľu skoro ráno sme vyrazili do Žiliny, aby sme podporili naše domáce esá, vychutnali si atmosféru a potešili fanúšikov peknými dresmi. Ostali sme milo prekvapení, keď sme uvideli plné koridory fanúšikov cyklistiky, ktorí sa nezľakli nepriaznivého počasia.

Atmosféra počas pretekov bola výborná a hnala dopredu cyklistov jazdiacich desať kôl. Ako prvý preťal cieľovú pásku Peter Sagan a bol za to aj patrične odmenený potleskom a jasotom publika. Farby Tinkoffu však nedominovali iba samotnému preteku, ale aj záujmu fanúšikov a povzbudzujúcich v našom stánku. S viacerými z Vás sme mali možnosť zoznámiť sa, porozprávať sa o cyklistike a pomôcť Vám obliecť sa tak, aby ste sa na cestách aj Vy „cítili ako profík”.

Domov sme dorazili neskoro večer plný zážitkov, nových nápadov a s podstatne ľahším autom, ako sme vyrážali. Majstrovstvá v cyklistike 2015 stáli rozhodne za to a celý tím Cyklodresy.sk sa teší na ďalšie stretnutia s Vami!

Na záver pár foto z akcie:


Atmosféra pretekov bola výborna.


Náš stánok je pripravený a dažda sme sa nezľakli :-)


Zastavil sa pri nás aj vicemajster Slovenska, Juraj Sagan.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze