Láďa: Představení se

 
 
 
  • info@proficyklodresy.cz
  • 00420 570 075 476 (9:00 - 16:00)
 
 
 
Úvod > Příběhy > Láďa: Představení se
 

Láďa: Představení se

V pracovním životě analytik, ve volném čase vášnivý cyklista. Seznamte se s Láďou, který se stal tváří naší kampaně a povypráví vám své zážitky z cesty do Istanbulu, kde se vybral na svém kole.

Jednoho dne stál Láďa v řadě u pokladny, a když se tak nudil a čekal, natrefil na inzerát: „Chceš se stát tváří Proficyklodresy.cz? Aktivně bikuješ...“. Jeho odpověď byla jasná a spolupráce začala.

V průběhu focení jsme zjistili, že Láďu čeká neuvěřitelná a dobrodružná cesta až do Turecka. Jen on, jeho kolo a několik tisíc kilometrů. Slovo dalo slovo a Láďovi jsme na cestu nabalili pořádnou výbavu a sledovali jeho putování. Seznamte se, toto je Láďa:

 

Otázka: Kdybys měl sebe stručně popsat, co bys o sobě řekl?

Obyčejný, zvědavý člověk s toulavými boty. Pracuji v skleněné budově za počítačem jako hodně lidí v dnešní době. Ale nejšťastnější jsem, když si sednu na bike a jedu rovnou za nosem do neznáma.

 

Otázka: Kdy se zrodila tvoje vášeň pro bike?

První kolečková věc na vlastní pohon byla oranžová tatrovka. Pak jsem přešel na žlutou plastovou motorku, malé kolo s pomocnými kolečkami, až jsem se po letech dopracoval k sedmi kolům:). Cyklo návyky ve mně vypěstoval děda, který mě vozil v dětské sedačce na svém starém kole a později jsem za ním šlapal už na vlastním po okolních vesnicích. A jednou, když jsem byl pozadu, zjistil jsem, že je moc fajn pocit být sám uprostřed neznámé krajiny. I když jsem byl jen za městem. Takže tam jsou začátky mých toulavých bot. Později jsem procestoval na kole celý okres a okolní kopečky na železném horáku Admiral. Serióznější tréninky přišly o pár let později. A dnes jezdím prakticky denně.

 

Otázka: Kdy jsi začal podnikat delší cyklo výlety?

S vícedenními tripy jsem začal před dvěmi lety. Listopad je pro mě hluchý měsíc. Tma, zima, déšť a skoro se nic neděje. Tak jsem si řekl, že to změním. Sbalil jsem si věci a vybral jsem se na výlet do Lublaně. Vypočítal jsem, že to otočím za 4 dny, které jsem měl k dispozici, a tak jsem více neváhal. Byl to první test dálkového výletu, spaní venku a sbalené výstroje. Podařilo se a dodnes je to pro mě ta první „naivní cesta“. Od té doby jsem toho dosáhl více: Mt. Venoux ve Francii, Gdaňsk, Lvov, Salzburg a nyní Istanbul. Moje zjištění: dokážu dlouhodobě fungovat na cestě a přežít:).

 

 

Otázka: Jak vypadá tvoje výbava?

Na první jízdu do Lublaně jsem si vzal půl domácnosti. Vše naložené v cyklovozíku, který jsem měl půjčený. Později jsem zjistil, že 80% věcí nepotřebuji. Základem je mít spolehlivý spacák, bikovací vak proti dešti a na co nedám dopustit, je nafukovací karimatka. Zainvestoval jsem do kvalitnější, která je lehce skladná, má litrový objem a váží pouze půl kilogramu. Teplo v noci zespod je základ dobrého spánku... hlavně, když spíte jen tak pod holým nebem. Další skvělou pomůckou je vodácká ledvinka. Nepremokne a mám cennosti vždy při sobě. A objevil jsem i solární panel, díky kterému jsem energeticky soběstačný. Potom ještě univerzální nožík s vývrtkou a lžičkou, ať můžu jíst fazole z konzervy a otevřít si láhev vína:).

 

 

Otázka: Jaké máš plány do budoucna?

Postupně své výlety prodlužuji a směřuji spíše do východních zemí. Východ mě opravdu láká. Rád jezdím do tepla, jelikož jsem teplomilný živočich. Pořád mě baví Ukrajina a chtěl bych blíže prozkoumat celý Balkán. Jednou se možná vydám i do střední Asie, do Kazachstanu a okolních států. Mým snem je i Skandinávie, ale jejich cena piva a zima mě odrazuje:).

Láďa není v cyklo výletech na dlouhé tratě žádný nováček. Přečtěte si, co jej potkalo na jeho cestě do Istanbulu. Jako první krok se ale musel sbalit... (číst dále)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze